Apple u nás odstartoval předprodeje iPhonu 11. Podle varianty si počkáte i pár týdnů

Dnes ve 14. hodin odstartovaly na webu Applu předprodeje nových iPhonů 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Kupodivu se letos do první prodejní vlny zařadila i Česká republika, takže nedočkavci nemusí jezdit do zahraničí, mohou telefon objednat z pohodlí domova. U některých modelů si však mohou pěkně počkat...

Nevíme, jaké množství kusů si Apple pro české předobjednávky vyhradil, ale už pár minut po spuštění se termín dodání z původního 20. září začal u některých modelů oddalovat. Největší zájem byl evidentně o iPhony 11 Pro a 11 Pro Max ve variantách 64 a 256 GB, kde se datum dodání rychle protáhlo až na 8. října. Nejvíce populární jsou přitom barevné varianty půlnočně šedá a zelená, velký zájem je i o stříbrnou barvu. Naopak zlaté varianty alespoň podle kratšího data dodání tolik netáhnou.

Zajímavé je, že levnější iPhony 11 jsou prozatím všechny k předobjednání s dostupností na 20. září. Buď tedy o ně není takový zájem, nebo se český Apple Store s předpokladem větší poptávky více předzásobil, což považujeme za věrnější možnost. Pro úplnost dodáme, že Apple není jedinou možností, kde nový iPhone pořídit, předobjednávky dnes spustili také autorizovaní prodejci, u nich však nemusí být vždy garantované datum dodání.

Aktualizováno 14. září, 14:00:

Po 24 hodinách od startu předprodeje se zřejmě poptávka stabilizovala a dodací lhůty už se moc nemění. U většiny barevných a paměťových variant iPhonu 11 Pro a Pro Max svítí dodání 1. - 9. října. Apple iPhone 11 naopak můžete získat stále v den startu volného prodeje. Výjimkou je zde pouze černá varianta se 64 GB paměti, kde je datum doručení zřejmě kvůli větší poptávce odložen na 24 - 26. září.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zatímco v prvních minutách předprodeje dostupnost telefonů skákala po dnech až týdnech, po pár hodinách se stabilizovala.
Diskuze (160) Další článek: Samsung si upevnil pozici v regionu, kam patří i Česko. Dosáhl zde podílu 40 %

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Vlajková loď, iOS 13, Apple Store, Předobjednávky, Apple iPhone 11, Apple iPhone 11 Pro, Apple iPhone 11 Pro Max, Varianta, Velký zájem, Předobjednávka, Pře, Pohodlí domova, Pár týdnů, Česká republika, Dodání


Určitě si přečtěte