Apple v Německu vrátil do prodeje starší iPhony. Prvně však musel pozměnit hardware

Apple v Německu vrátil do prodeje starší iPhony. Prvně však musel pozměnit hardware

Celosvětová právní bitva mezi společnostmi Apple a Qualcomm v prosinci vyústila zastavením prodeje iPhonů 7 a 8 na neměckém trhu. Aktuálně padlo rozhodnutí o nábratu telefonů do nabídky, tentorát však budou namísto čipu Intel obsahovat ekvivalent od Qualcommu.

Zástupci Applu ke kauze řekli, že nemají jinou volbu, než ustoupit a zpětně využít čipů této společnosti. Celý spor vznikl z toho důvodu, že Apple kompletně přešel na řešení od Intelu. Prý mu poskytl nejen know-how ale i četné patenty, které údajně ukradl od Qualcommu. Ten jej dal k soudu, který právě v Německu dopadl tak, jak dopadl.

Kauza se však netýká Intelu jako takového. Sporný je zejména modem společnosti Qorvo, který byl osazován do starších modelů iPhonů, proto se zákaz netýkal ani modelu X, ani loňských iPhonů XS a XR. Ty jej již neobsahují. Qorvo pochybení ve smyslu porušení patentového práva odmítá. Cíl společnosti Qualcomm je však zřejmý – přišla o velkého odběratele, a tak se snaží soudní pří uloupnout ještě alespoň trochu z nadité cupertinské portmonky.

Qualcomm bojuje s Applem na více klíčových trzích a vede s ním více soudních sporů. Jeden vyhrál i v Číně, kde také došlo k zákazů prodeje vybraných iPhonů. Zde však Applu stačilo zareagovat aktualizací operačního systému iOS, takže k zeštíhlení portfolia ani nedošlo.

Zdroj: AppleInsider.com

Diskuze (1) Další článek: Týden mobilně 472: Sága rodu Galaxy S a Google Pixel na cestě, kterou prošlapaly iPhony

Témata článku: Apple, Qualcomm, Čína, Kauzy, Intel, Hardware, Patent, Soudní spory, Žaloba, Čip, Prodej, Zastavení prodeje, Německo


Určitě si přečtěte