Apple pustil iOS 12 na veřejnost. Novinek je málo, ale vyzkoušíte je i na pět let starém iPhonu

Konec betaverzí, Apple pustil iOS 12 na veřejnost. Aktualizace je zdarma dostupná přes iTunes, nebo jděte v iPhonu/iPadu do Nastavení, zvolte Obecné a položku Aktualizace softwaru.

iOS 12 je dostupný pro iPhony 5s a novější, iPad mini 2 a novější, iPad Air, Air 2, iPad 5. a 6. generace a všechny iPady Pro a konečně i pro iPod touch 6. generace. Apple tentokrát nepřidával mnoho nových funkcí, spíše se snažil systém odladit, takže je teď práce ještě rychlejší (a platí to i pro starší stroje). 

Oproti iOS 11 je dvanáctka až o 70 % rychlejší při spouštění fotoaparátu, o polovinu rychlejší při zobrazování klávesnice a aplikace dokáže spouštět i dvakrát rychleji než dříve. Díky tomu omládne i stařičký iPhone 5s, který se začal prodávat před pěti lety.

Mezi hlavní novinky pak patří integrace platformy ARKit 2, která umožňuje vývojářům vytvářet v rozšířené realitě ještě poutavější zážitky. Přibyla funkce Čas u obrazovky, která pomůže hlídat čas, který s iOS zařízením trávíte. Oznámení se nově umí seskupovat, takže je teď práce přehlednější.

Režim Nerušit nově umí fungovat automaticky. V aplikaci Fotky přibyla záložka Pro vás a Hledat. Aplikace Apple Knihy a Akcie mají úplně nový design, Diktafon už můžete používat i na iPadu. Přibyly také aplikace Měření a Zkratky.

Pro živější konverzace přibyla možnost tvorby Memoji, kdy na zařízeních s TrueDepth kamerou (iPhone X, Xs, Xs Max, XR) můžete vytvářet své animované avatary. Rozrostla se nabídka Animoji – o koalu, tygra, ducha a tyranosaura. Ve zprávách a FaceTime hovorech můžete nově používat efekty a nálepky.

Na konferenci WWDC 2018, kde byla podoba systému představena, bylo i řečeno, že s iOS 12 přijdou skupinové FaceTime audio a video hovory. Ty mají propojit až 32 uživatelů, Apple však funkci nestihl odladit a přijde později.

Diskuze (74) Další článek: iPhone XS má skóre v AnTuTu. Současné Androidy poráží naprosto zdrcujícím způsobem

Témata článku: Apple, Aktualizace softwaru, Aplikace, iOS 12, iOS, Rozšířená realita, Update, Akcie, Stařičký iphone, XS Max, Hlavní novinka, Široká veřejnost, Spoušť fotoaparátu, FaceTime, Nastavení, iPod, Nová funkce, Funkce, Nový design, Starý stroj, Čas u obrazovky


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 19

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22