Apple vydal iOS 13.2. Přináší Deep Fusion, podporu AirPods Pro a užitečné novinky

Apple veřejně vydal novou aktualizaci iOS 13.2, která je nejdůležitějším updatem od vydání 13. verze. Do nových iPhonů 11 a 11 Pro  totiž konečně přináší funkci Deep Fusion, která má zařízením s procesorem Apple A13 přinést lepší prokreslení textur a detailů pořízených fotek. Toho zařízení docílí pořízením čtyř snímků před stisknutím spouště, dalších čtyř po jeho stisku a nakonec k tomu přidá ještě jeden snímek s dlouhou expozicí. O zbytek se pak postará umělá inteligence na pozadí.

Kromě této novinky však iOS 13.2 přináší i jednu fotografickou funkci, po které uživatelé iPhonů volají už roky. Konečně totiž půjde měnit rozlišení videa přímo v aplikaci bez toho, abyste museli utíkat do nastavení telefonu. Mezi další novinky patří i 70 nových emotikonů, zabezpečení videa v rámci HomeKitu a podpora sluchátek AirPods Pro. U všech AirPodů pak iOS 13.2 umožní Siri předčítat obsah přijatých zpráv.

Se Siri souvisí i přidaná možnost volby, zda Applu dovolíte uchovávat zvukové záznamy z diktování. Tímto společnost konečně reaguje na velkou letní aféru, kdy se provalilo, že Apple, Google a Amazon v rámci zlepšování svých asistentů nechávali některé zvuké nahrávky poslouchat jejich zaměstnanci. Nově tak můžete přímo z telefonu nechat celou historii hlasových dotazů smazat.

Diskuze (44) Další článek: Google jedná o odkoupení společnosti Fitbit. Chce se více prosadit na trhu s nositelnostmi

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Aktualizace softwaru, Mobilní fotografie, AirPods, Software pro mobily, Umělá inteligence, Siri, iOS 13, Apple iPhone 11, Apple iPhone 11 Pro, Apple iPhone 11 Pro Max, Deep fusion, HomeKit, Novinka


Určitě si přečtěte