Apple | iOS | WWDC

Apple WWDC 2018: Čekáme iOS 12, iPady Pro s technikou iPhonu X a haldu dalších novinek

Letošní ročník vývojářské konference Apple WWDC (Worldwide Developers Conference) začne 4. června v San José a právě na úvodní keynote firma představí největší novinky. Měly by to být nové verze operačních systémů iOS 12, macOS 14, watchOS 5, tvOS 12 a možná i aktualizace pro chytrý reproduktor HomePod.

O konkrétních novinkách se mnoho neví, v případě iOS 12 se spekuluje o hlubší integraci Siri do dalších aplikací (například Fotky), nebo použití Animoji při volání přes FaceTime. U počítačového macOS 14 se mluví o možnosti spouštět mobilní aplikace napsaných pro iOS.

Objevit by se měly nové iPady Pro, které přeberou klíčové prvky iPhonu X – tenčí rámečky, výřez v displeji pro senzory FaceID, zmizet má čtečka otisků prstů. Procesor Apple A11X bude mít oproti iPhonu X zvýšený výkon, OLED displej je značně diskutabilní a spíše se jej nedočkáme. Čeká se levnější MacBook Air a aktualizace procesorů u stávajících modelů (Intel Coffee Lake).

Vývojáři se mohou registrovat na webu, uzávěrka je 22. března a i letos bude poptávka značně přesahovat nabídku, takže Apple bude účastníky losovat. Cena vstupenky je 1 600 dolarů, 350 studentů se na akci dostane zdarma.

Diskuze (15) Další článek: Android Wear mění název. Místo něj je tu Wear OS od Googlu, který má zdůraznit multiplatformnost

Témata článku: Apple, Intel, iOS 12, iOS, FaceTime, watchOS, WWDC, watchOS 5, HomePod, Apple iPhone, Aktualizace, Největší novinka, San José, Úvodní keynote, Tenký rámeček, Nov, MacBook Air, Novinka, Hluboká integrace, Letošní ročník, Operační systém, Klíčový prvek, Procesor, Zvýšený výkon, Dolar