Apple začal prodávat kryt s baterií a nabíjecí cívkou. Jeho cena vás pobaví

Apple představil nové silikonové kryty Smart Battery Case pro iPhone XR a XS/XS Max. Kryty jsou masivní a zvýrazní rámečky telefonu. Proti předchozím generacím se však změnila pozice kontroverzního „batůžku”, který nyní zasahuje od fotoaparátu až po spodní stranu. Uvnitř tohoto výstupku se ukrývá baterie, která dokáže prodloužit výdrž telefonu až o 39 hodin hovorů, až 27 hodin přehrávání videí nebo až 22 hodin brouzdání na internetu.

Nejzásadnější novinkou je ovšem podpora bezdrátového nabíjení Qi. Po přiložení na nabíječku se tak začne nabíjet iPhone i kryt současně. Informace o stavu uživatel vidí na zamykací obrazovce telefonu. Jelikož je kryt k iPhonu připojen skrze Lightning, má i vlastní drátový vstup, který podporuje sluchátka či jiné příslušenství.

Za kryt si Apple nechá mastně zaplatit. V českém Apple Storu se prodává za sebevědomých 3 490 Kč, a to v bílé nebo černé variantě. Proti starším generacím bez Qi tedy ještě o dalších 500 Kč podražil.

Aktualizováno: Kryt se dostal do rukou prvních uživatelů, které čekalo nemilé překvapení. Novinář @thenickguy se twitteru pochlubil, že kapacita baterie všech krytů činí pouhých 1 369 mAh. Jde tedy o významný pokles proti minulým generacím. Battery Case pro iPhone 7 totiž nabídl kapacitu 2 365 mAh, v případě iPhonu 6 šlo o hodnotu 1 877 mAh. Pokles kapacity je zřejmě daní za ztenčenou spodní bradičku a podporu Qi.

Diskuze (186) Další článek: Baterie se Applu vrátily jako bumerang. Loni dostalo novou 11 milionů iPhonů!

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Příslušenství, Bezdrátové nabíjení, Qi, Obaly a pouzdra, iOS, Baterie, Lightning, Apple Store, Apple iPhone XR, Apple iPhone XS, Apple iPhone XS Max, Telefon, Cívka, Bílá varianta, Vaš, Hodina hovorů, Zamykací obrazovka, Kryt, Spodní strana, Český apple, Předchozí generace, Stará generace


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 187

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 43