Appsperiments: Tři appky od Goolu posouvají hranice mobilního focení. Vyzkoušejte je

Google představil Appsperiments. Krásný projekt, jehož jméno vzniklo spojením slov Apps a Experiments. Zaměřuje se na zapojení umělé inteligence při focení mobilním telefonem.

Až dosud platilo, že je fotka z mobilu produktem fotosenzoru a postprocesových algoritmů, Google však věří, že budoucnost je v zapojení třetího prvku, umělé inteligence. Má to otevřít dveře novému kreativnímu obsahu v oblasti fotografie a videa.

Trojice nových aplikací se inspirovala u titulu Motion Stills (taktéž z dílny Google Research), který převádí krátká videa na „cinemagrafy“ pomocí experimentální stabilizace a vykreslování. Každá z aplikací se na celek dívá trochu jinak a do mixu přidává jiné nové technologie: rozpoznávání objektů, vizuální segmentaci osob, stylizační algoritmy či efektivní dekódování obrazu.

Co jednotlivé aplikace umí?

Diskuze (7) Další článek: OUKITEL představuje nový model s obrovskou kapacitou baterie K10

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Mobilní fotografie, Zajímavosti, Fotoaparát, Umělá inteligence, iOS, Focení, Layout, Krátké video, Klepnutí, Mobilní telefon, Algoritmus, Mobilní focení, Selfíčko, Aplikace, Google, Nová aplikace, Prst, Hranice, Fotka z mobilu, Apps, APP, Jednotlivá aplikace


Určitě si přečtěte