AR.Drone 3.0: legenda létá dál (a s lepší kamerou)

Z někdejší hračky se stává seriózní špiónské nářadí napěchované špičkovou elektronikou. Výrobce si za něj bohužel také nechá řádně zaplatit.

AR.Drone je legenda mezi smartphonem ovládanými multikoptérami a společnost Parrot právě představila třetí generaci. Parrot (AR.Drone 3.0) Bebop Drone je znatelně menší, než první a druhá generace, přitom robustnější, pevnější. Hlavní změny se ale měly udát na záznamové technice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Parrot Bebop Drone

Kamera teď umí fotit v rozlišení až 14 MPx, natáčet fullHD při 30 snímcích za sekundu, objektiv vidí všechno v zorném poli 180°, vibrace klidní tříosá stabilizace. Letoun se nechá ovládat už tradičně přes aplikaci na Apple iOS či na Android, ale mohou to být i brýle pro rozšířenou realitu Oculus Rift. Na spojení poslouží Wi-Fi ve standardech 802.11ac. Obraz zpracovává dvoujádrový procesor, který data ukládá na vestavěnou 8GB paměť. S přesnou lokalizací by GPS měl pomoct čip Glonass, baterie má 1 200 mAh, což by mělo vystačit na 12 minut letu.

Klepněte pro větší obrázek 
Zatímco vývoj mezi první a druhou generací byl spíše evoluční, tentokrát je to pořádný skok. Bebop je lepší po všech stránkách, pracovalo se i na aplikaci, ve které teď robotovi můžete předem naprogramovat dráhu letu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  
Dál se posunujeme i v příslušenství. K Bebopovi bude možné přikoupit Skycontroller, který pozvedne letecký zážitek a díky masivním anténám zvýší dosah až na dva kilometry.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na oficiálních fotkách je Bebop vidět pouze s obnaženými vrtulemi, ale i tentokrát dostane základní ochranu. Vypadá takto.

Líbí se vám Bebop? Jste nadšení? Tak zase vychladněte, protože tahle hračka se na trh dostane až před vánoci. A další zklamání? Bude stát 650 dolarů, tedy asi 15 500 Kč! Už teď ale na trh zamíří GPS edice AR.Drone 2.0, která umí některé kousky z Bebopovy výbavy.

Diskuze (16) Další článek: Předseda ČTÚ vyzývá: „Řekněte, jak probíhal přenos čísla k jinému operátorovi“

Témata článku: Smartphony, Příslušenství, Virtuální realita, Drony, AR, Legenda, Lep, Dron

Určitě si přečtěte