Arthur je virtuální průvodce městem. Ukáže nejen památky, ale i akce v okolí

Díky rozšířené realitě poskytuje aplikace Arthur (zdarma pro Android a iOS) možnost okamžitě zjistit, co se kolem nachází a děje. Ať už obyvatel či návštěvník města zde najde akce, aktivity, události, zajímavosti i důležité objekty. Stačí se rozhlédnout mobilním telefonem kolem sebe.

Aplikace je jednoduchá. Úvodní obrazovka vždy nabídne vám nejbližší objekty či události, zobrazit si je ale můžete i v záložce Mapa, nebo pomocí rozšířené reality pod ikonou směrového ukazatele. Hledáním můžete najít specifické záznamy, filtrem si zase určíte, co zobrazovat chcete a co už ne. Po rozkliknutí jednotlivých bodů zájmů u nich najdete nejen krátký popis, ale obvykle i např. otevírací doby, ceny, kontakty atd. Na dané místo se také lze nechat i navigovat.

Seznam měst s maximální možnou podporou najdete na stránkách zde. Aplikace ale, více méně zdařile, funguje napříč celou republikou. Větší podpora je samozřejmě v patronátu jednotlivých měst. Ty mohou v rámci Arthura nejen lépe upozornit na danou akci, ale představit i méně známou památku atd.

Diskuze (3) Další článek: RECENZE: Alcatel 3 (2019) se zalíbí očím i peněžence

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Google Play, Aplikace, Rozšířená realita, AppStore, Objekt, Památka, Průvodce, Realita, Arthur


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73