Ask Ziggy je bezplatná „Siri pro WP7“. Jaká je?

Ziggy je hlasový asistent pro Windows telefony, který se chce vyrovnat přelomové Apple Siri. Vyzkoušejte jej sami, je úplně zdarma.

Dnešním hitem mezi mobilními aplikacemi je Ask Ziggy pro WP7. Podle hubatých titulků zahraničních blogů se jedná o náhradu hlasové asistentky Apple Siri, která je jedním z hlavních taháků nového iPhonu 4S. Je zdarma, takže stáhnout a vyzkoušet ji můžete i vy.

Já jsem to udělal a dojmy jsou spíše vlažné. Ziggy mi nerozumí tak dobře jako Siri, ale to může být spíše mnou, než aplikací (pánovi na přiloženém videu rozumí skvěle). Naopak číst umí Ziggy stejně dobře jako Siri, dokonce můžete volit mezi mužským a ženským hlasem. Ziggy není tak dobře integrovaný do systému a mám k tomu pár konkrétních případů.

  • Nechte si vyhledat „nejbližší indickou restauraci“ – výsledkem je skok do Bing map a navigace do nějaké indické restaurace. Problém je, že nevím do jaké. Uvítal bych mezikrok se seznamem, jmény, odkazy na web a vzdáleností, nebo mapu s několika špendlíky. Ziggy rozhoduje za mě i tam, kde bych se raději rozhodnul sám.
  • Naopak při dotazu na aktuální počasí v Praze je vyžadován krok (nebo dokonce více kroků) navíc. Tam, kde Siri vrátí graficky optimalizované informace přímo v rámci svého uživatelského prostředí, Ziggy vyžaduje kliknutí, které vás přenese do webového prohlížeče. Tam se otevře Bing a vyhledá se vámi vyřčená fráze. Teprve po kliknutí na správný odkaz dostanu své informace. Tohle nemá s umělou inteligencí nic společného a Ziggyho to sráží na úroveň „běžného“ rozpoznávání hlasu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik ukázek práce s aplikací Ask Ziggy

Na videu uvidíte několik otázek, na které má Ziggy docela působivé odpovědi. Třeba ta s dotazem na režiséra Hvězdných válek. S jinými filmy se mi ale podobný kousek zopakovat nepodařilo. Pěkné je i počítání, které Ziggy zvládá. Seznam dalších dovedností najdete na oficiálním webu, nová verze aplikace by se na Marketplace měla objevit během několika dní. Budu rád, když si se Ziggym pohrajete a své dojmy sdělíte v diskuzi.

Témata článku: Windows, Technologie, Siri

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

Dnes | Měchura Milan | 2

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 133

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 93

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 121