Asus a mobily? A sakra!

Známý výrobce počítačové techniky a počítačových komponentů hodlá zaujmout kousek mobilního trhu také pro sebe. Nedávno představil tři mobilní telefony, se kterými se možná setkáme i u nás. Stylové novinky se mohou pochlubit originálním designem.
Asus a mobily? A sakra!

Značka Asus je velmi dobře zavedená i na našem trhu. Počínaje notebooky, stolními počítači nebo počítačovými komponenty – vše je možné spatřit na pultech specializovaných obchodů. Nyní se možná i u nás budeme setkávat s mobilními telefony, jenž ponesou značku Asus. Máme se těšit nebo se bude jednat jen o OEM výrobek, který využívají i jiné značky? Z obrázků je jasně vidět, že tři nové mobilní telefony nezapřou svou osobnost a jen ztěží budete hledat jejich dvojníky (v případě, že existují).

Jelikož se jedná poměrně o horkou novinku nejsou nám známy podrobné informace o jednotlivých modelech – snad jen, že všechny tři modely budou disponovat barevným displejem. Podařilo se nám však získat informace o modelu Asus AGP 100. Na obrázku jej poznáte podle integrované antény.

Klepněte pro větší obrázek
Uprostřed se nachází Asus AGP100

Neotřelý švihák

Osvědčená „véčková“ konstrukce se nevyhnula ani prvním vlaštovkám od společnosti Asus. Díky ní je možné použít relativně velký displej při zachování kompaktních rozměrů. Obliba „véček“ na asijských trzích je obrovská a tam také nejspíš budou směřovat všechny tři modely. Jelikož se však jedná o duální telefony pracující v sítích GSM a o podpoře čínštiny není v dostupných informacích ani zmínka – můžeme reálně očekávat, že se mohou objevit i v našich krajích.

Design modelu Asus AGP 100 je velice jednoduchý a působí velmi elegantně až luxusně. Netradičně umístěný vnější displej u samotného kloubu zachovává křivky mobilu. Kromě spořiče ve formě analogových hodin bude displej zobrazovat příchozí hovory a stavové informace. Pokud vám při pohledu na zavřený telefon něco nesedí, vězte, že to je integrovanou anténou, která se při použití „véčkové“ konstrukce jen tak nevidí.

Po otevření mobilu zjistíte, že jednoduchý-elegantní design si našel cestu i sem. Čistě geometrické tvary a uspořádání na vás dýchnou něčím novým, netradičním. Přestože drobná tlačítka působí velmi nešikovně – jistě snesou nejtvrdší ergonomická měřítka. Druhou polovinu displeje vyplňuje velký barevný displej. Ten zobrazí 65 536 barev a o jeho využití si povíme v dalším odstavci.

Klepněte pro větší obrázek
V jednoduchosti je krása

Nyní k funkcím

Duální GSM telefon není žádný outsider – jak se sami v zápětí přesvědčíte. Může se pochlubit všemi moderními funkcemi. Dneska se klade velký důraz na spojení mobilu s Internetem. V telefonu proto najdete podporu GPRS – konfiguraci se nám nepodařilo zjistit.  Rychlá data využijete ve vestavěném wapovém prohlížeči nebo při použití multimediálních textových zpráv MMS. Aby toho nebylo málo – bude se hodit rovněž při stahování Java aplikací, neboť podpora Javy je telefonu vlastní. U stahování ještě chvíli sečkejme – do telefonu bude možné stáhnout nové vyzváněcí melodie nebo barevné fotografie, které poté využijete v grafickém rozhraní telefonu (například jako tapetu) nebo při práci s MMS zprávami. V tenkém těle mobilu naleznete ještě ukrytý digitální fotoaparát.

Aby psaní zpráv odsýpalo, je k dispozici slovník T9. Opět ani zmínka o podpoře čínštiny. V menu telefonu narazíte na skladatele, jehož výtvory budete moci vychutnávat při poslechu polyfonního vyzvánění, které je v tomto případě šestnáctihlasé.

Kdo si počká …

Více informací není v tuto dobu k dispozici, ale z hrubého náčrtu je jasné, že se jedná o velmi zajímavý počin, u kterého existuje pravděpodobnost, že by se mohl v budoucnu vyskytnout i na českých pultech. Jakmile zjistíme detailnější informace o modelu Asus AGP 100 nebo zbývajících dvou modelech – budeme vás ihned informovat. Zatím nezbývá než doufat, že se české zastoupení Asus odhodlá nabídnout mobily i českému zákazníkovi.   

Fotografie nám poskytl Paul Matt.

Diskuze (17) Další článek: Prvních pět služeb z OskarZóny

Témata článku: Asus, Mobil, Specializovaný obchod, Dvojník


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14