Asus ROG Phone II prošel testem DXOMARK. Nepropadl, ale na Zenfone 6 nestačí

Asus ROG Phone II prošel testem DXOMARK. Nepropadl, ale na Zenfone 6 nestačí

Francouzský fototest DXOMARK si vzal tentokrát na mušku druhou generaci herního smartphonu Asus ROG Phone II. U smartphonů zaměřených na výkon a hraní her se už tolik pozornosti fotoaparátu nevěnuje, přesto není dobré je úplně podcenit. Od duálního hlavního fotoaparátu ROG Phonu II se vzhledem k parametrům blízkým jeho sourozeneckému modelu Zenfone 6 očekávaly v normovaném testu obdobné výsledky, ale herní model nakonec skončil hůř.

Klepněte pro větší obrázek

Konkrétně Asus ROG Phone II dosáhl celkového skóre 95 bodů (vážený průměr z 97 bodů za statickou fotografii a 92 bodů z videa), což jej aktuálně řadí někam do čtvrté desítky a odpovídá zhruba fotografickým schopnostem Apple iPhonu 8 Plus, Sony Xperii 1 nebo Samsungu Galaxy Note 8. Sesterský Zenfone 6 je přitom se svými 104 body „o level“ lepší a snese srovnání například s iPhonem XS Max.

Sestavení fotoaparátu Asus ROG Phone II

  • primární: 48 Mpx (Sony IMX586), f1.8, 26 mm
  • sekundární: 13 Mpx, f2.4, 11 mm
  • video: až 4K, 60 fps

Jako hlavní příčinu uvádí testeři nekonzistentnost fotografií – některé vycházejí velmi dobře, jiné – byť ve stejných podmínkách – se nezdaří. Správně foťák pracuje s expozicí, vyvážením bílé v interiéru a také rychle doostřuje. Naopak ve venkovním prostředí není vyvážení barev vždy ideální, ve scénách s velkým dynamickým rozsahem „HDR“ se objevují „duchové“, při použití zoomu, ale i širokoúhlého objektivu se ztrácejí detaily a objevuje šum a artefakty.

Klepněte pro větší obrázek

U videa se pozitivně projevují účinky elektronické stabilizace obrazu, detaily jsou v obrazu zachované v interiéru i venkovních podmínkách, cení se i rychlé a přesné doostřování. Venku dochází k podexponování videa, u pohybujících se objektů je patrný výraznější šum a také videosnímky trpí nekonzistencí ve vyvážení bílé. Vzhledem k tomu, že jde primárně o herní telefon, hodnotí kritici jeho fotoaparát jako vcelku slušný. U klasického vlajkového smartphonu z modelové řady 2019 by ale nestačil.

Celý fototest Asus ROG Phone II si můžete přečíst na DXOMARK (anglicky)

Váš názor Další článek: Audiolibrix: Už dvě třetiny audioknižních posluchačů „čte“ přes mobil

Témata článku: Asus, Benchmark, Fotoaparát, DxOMark, Fotomobily, Duální fotoaparát, Nest, Asus ROG Phone II 512GB, ROG Phone II, Šum, Asus ROG, Vyvážení, Fototest


Určitě si přečtěte