Asus Transformer Pad: supervýkonná skládačka [recenze]

Skládačka androidího tabletu a klávesnice, to je řada Transformerů od Asusu. Ten nejnovější má výkonu opravdu na rozdávání.
Asus Transformer Pad: supervýkonná skládačka [recenze]

Nový Transformer běží na operačním systému Android 4.2.2 Jelly Bean, takže má samozřejmě klasickou aplikační výbavu přímo od Googlu. A to jak běžné aplikace, tak balíček přímo Google Apps, kterým je ostatně už po prvním spuštění vyhrazena jedna složka na ploše. O těchto aplikacích se však bavit nebudeme, namísto toho se podíváme, co Asus přibalil pro budoucí majitele Nového Transformera navíc. V předchozí kapitole jsme zmínili aplikaci Splendid pro úpravu barevného podání displeje a aplikaci Úsporný režim, nyní se podíváme na další kousky.

Klepněte pro větší obrázek 
Použitým operačním systémem je Android 4.2.2

Jelikož ikony v menu lze řadit pouze abecedně (v obou směrech), i zde si jednotlivé kousky popíšeme v abecedním pořádku. Jako první je na řadě aplikace Amazon Kindle, což je z Google Play bezplatně stažitelná aplikace, která slouží nejen pro čtení knih, časopisů a dalšího obsahu. Vzápětí následuje aplikace AOLink, což je aplikace užitečná zejména pro ty, kteří vlastní více zařízení od Asusu. Pokud se přihlásíte svým Asus účtem, můžete online procházet obsah mezi všemi přidanými zařízeními. Následuje aplikace AppLocker, kterou jsme rovněž krátce zmínili v předchozí kapitole. Skrze ni si jednoduše nastavíte heslo a vámi vybrané aplikace půjdou spustit jen po zadání správného hesla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace AOLink a AppLocker

Užitečnou aplikací, zejména pro hudební fajnšmekry, je AudioWizard. Jedná se zároveň o miniaplikaci, jejímž cílem je bez možnosti dalšího nastavení regulovat zvukový výstup, a to v režimech Úspora energie, Hudba, Film, Záznam, Hry a Řeč. Aplikace MovieStudio je klasickou aplikací, tvořící multimediální příběhy. Vložíte video, obrázek, fotku či zvuk, a naskládáte je plynule za sebe či před sebe, čímž dohromady vytvoříte multimediální prezentaci. Aplikace MyBitCast je jednoduchý poznámkový zápisník s možností vkládání textu, ručního psaní/kreslení či vložení zvuku. Za pomoci cloudu můžete tyto poznámky synchronizovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace AudioWizard a MovieStudio

Další aplikací určenou náruživým čtenářům je aplikace MyLibrary, ve které jednoduše čtete knížky. Všechny soubory z celého zařízení, které mají příponu .txt, se automaticky naimportují do sekce Moje knihy, což v samotné aplikaci udělá obrovský nepořádek. Graficky se ale jedná o povedenou aplikaci s efektem otáčení stránek, možností vytvářet záložky, přepínat mezi denním a nočním režimem či měnit velkost písma. Aplikace Okamžitý slovník vám dovolí s nastavením cílového jazyka jednoduše překládat text odkudkoliv z webu, e-mailu atp., vždy po tapnutí na cizí slovo. Vyžaduje však připojení k internetu. Předinstalovaná aplikace Počasí má kromě widgetu i lehce nepřehlednou předpověď, a to včetně pocitových teplot, údajů o srážkách a rychlosti větru, vše samozřejmě v závislosti na vaší poloze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace MyLibrary a Počasí

Velmi užitečnou aplikací je kancelářský balík Polaris Office 4, který naštěstí dovoluje dokumenty nejen editovat, ale i vytvářet. Cizí mu nejsou prosté textové soubory, dokumenty Word, tabulky Excel ani prezentace PowerPoint, a to jak ve starším formátu .doc/.xls/.ppt, tak jejich novější mutace s příponou .docx/.xlsx/.pptx. Vše lze samozřejmě synchronizovat do cloudu. Další pro čtenáře zajímavou aplikací je PressReader, který nabízí více než 2000 novinových deníků ze stovky zemí světa k přečtení. Před zakoupením přístupu si můžete aktivovat bezplatné krátkodobé členství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Polaris Office 4 s možností dokumenty nejen číst, ale i vytvářet

Další aplikací je Průvodce instalací, což je ten samý průvodce, který se spustí po prvním zapnutí tabletu. Nastavuje se zde jazyk, metody zadávání, synchronizace, vaše účty na sociálních sítích, aktivace polohy, domovská Wi-Fi síť atd. Rodičovský zámek je přesně ta aplikace, kterou byste pod tímto názvem čekali. Umožňuje uzamykat aplikace, na dálku ovládat tablet prostřednictvím webu Device Tracker či tablet na dálku zamknout nebo s pomocí PINu jej resetovat do továrního nastavení. Slovník je jednoduchá aplikace, která i když má v hlavičce napsáno Čeština slovník, umí jen vysvětlovat anglické výrazy a nahlas je přečíst, případně odkázat na web. Jakékoliv nastavení chybí, proto mi není účel aplikace zcela znám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průvodce instalací a aplikace Slovník

Jednoduchá aplikace Story vám umožní vytvářet fotoknihy a vzhledem ke svojí jednoduchosti v ní není co zkazit. Nastavit si můžete polohu obrázků na stránce, efekt otáčení, vložit text nebo polohu. Aplikace SuperNote je další poznámková aplikace, která má přednastavených několik šablon, na které se můžete literárně i graficky vyjádřit. Nechybí bohaté možnosti nástrojů, rozpoznávání tvarů a písma, vše lze ukládat pro budoucí editaci nebo sdílet. Tasks je aplikace pro vytváření úkolů, které ukládáte do lokálního nebo webového kalendáře. A to se vším všudy, tedy popisem, datem od do, připomenutím, důležitostí atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace SuperNote a aplikace Tasks 

Vzhledem k tomu, že je Nový Transformer poháněn čipsetem nVidia Tegra 4, najdeme zde i aplikaci TegraZone. V té si můžete čít novinky z herního světa, podívat se na zajímavá videa či si prohlédnout hry, které přímo nVidia doporučuje a následně si je stáhnout/koupit. Když jsem v předchozích aplikacích zmiňoval cloudové úložiště, měl jsem samozřejmě na mysli WebStorage od Asusu, kde dostanete zadarmo 5 GB volného místa a kam si vše za zařízení a jednotlivých aplikací můžete zálohovat. Aplikace Zinio je další čtečkou knih a časopisů, včetně aktivních notifikací na nová vydání. Poslední aplikací od Asusu je Zrcadlo, tedy aplikace, která umí pouze zapnout přední kamerku a její pohled promítat na displej. Nic víc, nic míň.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplkace nVidia TegraZone

Asus samozřejmě přibalil i standardní sestavu aplikací, jako je kalendář, kalkulačka, hodiny, správce souborů, správce stahování, zálohování aplikací a záznamník. I ty si můžete prohlédnout níže formou screenshotů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace kalendář, kalkulačka, hodiny, správce stahování, správce souborů a zálohování aplikací

Témata článku: Asus, Recenze, Android, Tablety, Asus Transformer Pad (TF103C), Asus Transformer Pad (TF103CG), Asus Transformer Pad (TF303CL), Asus Transformer Pad 300, Asus Transformer Pad 300 16GB 3G, Asus Transformer Pad Infinity, Asus Transformer Pad Infinity, Asus Transformer Pad Infinity (2. generace), Asus Transformer Pad Infinity 32GB 3G, Asus Transformer Pad Infinity 64GB 3G, Celý komplet, Celkové nastavení, Obvyklá hodnota, Cizí slovo, Plastový proužek, Následující recenze, Ostříží zrak, Jednoduchá aplikace, Testovaný kousek, Pořizování fotografií, Zvýšený výskyt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

** Otestovali jsme nejvýkonnější Galaxy Note10+ s perem S Pen ** Plusová verze k maximálnímu výkonu přidává větší displej, kapacitně větší baterii a ToF snímač na zádech ** V recenzi jsme porovnali Note10+ i se základním Galaxy Note10

Martin Chroust | 157

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7