Asus VivoWatch: hodinky pro kardiaky [recenze]

Otestovali jsme hodinky Asus VivoWatch určené především sportovcům. Měří UV záření, vydrží týden, nebo budou celý den měřit tep.
Asus VivoWatch: hodinky pro kardiaky [recenze]
Kapitoly článku

Synchronizace trvá a trvá

Data, která přes hodinky VivoWatch nasbírají, můžete synchronizovat s vaším chytrým telefonem pomocí Bluetooth 4.0. Ve vašem telefonu s Androidem přitom musíte mít nainstalovanou aplikace Asus HiVivo. Samotné spárování a přenesení dat trvá poměrně dlouho, zhruba 2-3 minuty. Občas se mi stalo, že synchronizace neproběhla napoprvé a musel jsem tento proces opakovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na další obrazovce pak můžete sledovat týdenní vývoj všech vyjmenovaných záznamů.

Když se vše podaří, můžete si ve zmíněné aplikaci zobrazit jaký je váš index štěstí, kolik jste v daný den ušli kroků a kolik jste přitom spálili kalorií. V přehledných grafem můžete poté pozorovat váš denní vývoj srdeční aktivity nebo informace o vašem spánku, včetně počtu otáček a délky pohodlného spánku. Jestliže hodinky zaznamenají, že se delší dobu nehýbete, začnou vibrovat a na displeji se zobrazí hláška, abyste se prošli.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V nastavení si můžete zvolit denní cíl spočívající v dosažení určittého počtu kroků nebo spálených kalorií.

Po klepnutí na hamburger menu v levém horním rohu se zobrazí další možnosti aplikace. Zde si upravíte své fyzické parametry, které následně ovlivňují výpočty spálených kalorií a zdolaných vzdáleností. Pod položkou zařízení se ukrývá plocha s údajem o aktuálním stavu bateri v procentech nebo verzi firmwaru (během týdne přichází 1-2 aktualizace). Také si zde můžete nastavit budík nebo změnit vzhled ciferníku. Nakonec zde můžete zvolit i jazyk hodinek. Aplikace umožňuje také propojení s údaji z hodinek VivoWatch vašich přátel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekPodobné možnosti přehledů a záznamů nabízí také webové rozhraní na speciálních stránkách.

Stojí měřič tepu za to?

Plusy:

  • elegantní design
  • 1,28palcový reflexní displej
  • optický měřič srdečního tepu
  • týdenní výdrž baterie

Mínusy:

  • nepřesné měření tepu v režimu cvičení
  • mnohdy zdlouhavá synchronizace
  • absence budíku dle fáze spánku
  • nepřenáší žádné notifikace z telefonu

Shodou okolností jsem současně s těmito hodinkami používal také náramek Xiaomi Mi Band, který celkové hodnocení zjednodušil. Ten kromě měřiče tepu a UV senzoru nabízí stejné funkce a navíc přidá ještě možnost upozornění na přichozí hovor (VivoWatch toto rovněž uměly, avšak tato možnost z nastavení aplikace HiVivo po jedné z jejích aktualizací zmizela). Bez UV senzoru se bez potíží obejdete. Měřič tepu mohou někteří postrádat, když zejména kontinuální měření nabízí poměrně přesnou a zajímavou statistiku. Na druhou stranu měření v režimu cvičení je velmi nepřesné. Podstatné může být, že Mi Band nemá displej, pouze trojici LED diod, avšak většina uživatelů si nasbíraná data stejně většinou následně prohlíží na synchronizovaném telefonu.

Rozdíl počtu ušlých kroků se u obou nositelností pohybovalo v denním souhrnu v rozmezí 200 kroků, přičemž spánkovou aktivitu měřil subjektivně přesněji náramek Mi Band. Jeho výdrž se navíc pohybuje kolem 3-4 týdnů. Zásadním rozdíl je pak hlavně cena. Zatímco Asus VivoWatch pořídíte nyní na trhu za cenu pohybující se těsně pod hranicí 4 tisíc Kč, Xiaomi Mi Band stojí až 10x méně. Před koupí hodinek VivoWatch je třeba se zeptat, zda vám displej s ciferníkem a měřič tepu stojí za tři a půl tisíce Kč...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Xiaomi Mi Band • Sony SmartBand Talk • Huawei TalkBand B2

Další konkurencí pro Asus VivoWatch jsou sportovní trackery jako Sony SmartBand Talk a zapomenout nesmíme ani na Huawei TalkBand B2, který nabízí velmi podobné funkce a navíc přidává skrytou bondovku.

hce counter
Kapitoly článku

Témata článku: Asus, Recenze, Hodinky, Příslušenství, Wear OS, Nositelnosti, Vivo, Viv, Srdeční frekvence, Monochromatický displej, Kontinuální měření, Optický měřič, Tříosý akcelerometr, Přehledný graf, Kolébka, VivoWatch, Hod, Speciální kolébka, Stříbrné provedení, Webové prostředí, Fyzická aktivita, Týdenní výdrž, Čtvercový displej, Denní cíl, UV index


Určitě si přečtěte