Asus ZenPad: už jste viděli tablet se šesti repráky?

Asus představil řadu tabletů ZenPad. Přímo na Computexu jsme zkusili je i kryty displeje s klávesnicí, baterií, nebo šesticí reproduktorů.

Hvězdou tiskové konference společnosti Asus, která odstartovala veletrh Computex 2015, byl ZenFone Selfie – telefon s pořádnou čelní kamerou. Prostor ale dostaly také tablety, se kterými má Asus výrazně delší zkušenosti a do tohoto odvětví přinesl řadu zajímavých inovací. Co si tedy připravil tentokrát?

Klepněte pro větší obrázek
Nové tablety, nové jméno.

Nové je už jméno. Vedle telefonů ZenFone a počítačů ZenBook se nově postaví tablety Asus ZenPad. Představené modely jsou čtyři a mají úhlopříčky 7, 8 a 10 palců. Osmipalcové ZenPady jsou ve dvou stupních výbavy a vypadají zdaleka nejzajímavěji – pojďme si je oba představit. Z celé nové modelové řady si na nich Asus dal nejvíce záležet – jdou totiž přímo proti Apple iPadu mini.

Osmipalcový se S

…zvláště lépe vybavený model Asus ZenPad S 8.0 s IPS displejem o poměru stran 4:3 a rozlišení 2 048 × 1 536. Na něm si dal výrobce záležet a nacpal do něj, co šlo, líbit by se mohl design, tloušťka pouze 6,6mm a tenké rámečky (displej zabírá ¾ čelní plochy). Bude to na menší iPad stačit?

Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako u mnoha dalších Androidů svého portfolia se i tentokrát drží procesoru Intel, tentokrát je to čtyřjádrový a 64bitový Atom 3580 Moorefield (2,3 GHz) s operační paměti o kapacitě působivých 4 GB. Zajímavostí je „Z Stylus“, tedy dotykové pero s milimetr tenkým hrotem a senzorem tlaku. To by se mohlo líbit umělcům a autorům kreslicích aplikací. Technické fandy zaujme, že je S 8.0 osazen konektorem USB typu C. Paměťové varianty jsou 16/32/64 GB, LTE podporuje i „české frekvence“ a Android 5.0 je osazen nadstavbou ZenUI speciálně upravenou pro tablety.

Osmipalcový bez S

Asus ZenPad 8.0 dostal slabší výbavu, ale i u něj Asus vymyslet, jak zaujmout zákazníka. O tom ale až pod dalším mezititulkem. Opět 8" úhlopříčka, ale tentokrát s nezvyklým poměrem stran 16:10 a rozlišením 1280 × 800 pixelů. Slabší je i procesor a operační paměti je pouze 1 nebo 2 GB RAM podle varianty, o stupínek spadlo i úložiště: 8/16/32 GB. Dalším násobitelem počtu variant je přítomnost/nepřítomnost LTE.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ZenPad 8.0

Prostorový zvuk na cesty

Kromě placek samotných představil Asus také sérii zajímavých krytů. Zen Clutch a Zen Case pouze mění design, resp. barvu tabletu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
5.1 v tabletu!

O poznání zajímavější je kryt Audio Cover, do kterého se vešlo pět reproduktorů plus basový subwoofer. Pouštět prostorový zvuk z jednoho místa patrně nebude ideální řešení, ale i tak se Asus chlubí celosvětově prvním tabletem s 5.1 zvukem. Dokonce získal certifikát DTS HD. Tablet jsme si měli možnost vyzkoušet, ale v rušném prostředí tiskové konference jednoduše nešlo vyzkoušet, co se dá vykouzlit z takové placky. Zatím víme jen že to hraje pořádně nahlas, ale další kvality ukáže až redakční test.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Audio Cover na taipeiském výstavišti. Má v sobě vlastní baterii, na kterou vydrží hrát až 6 hodin.
Klepněte pro větší obrázek
Dalším přídavným krytem je Power Case, který tabletu přidá až 15 hodin provozu navíc.

Sedm a deset s klávesnicí

Osm palců je pro Asus priorita, menší sedmičky i větší desítky lehce odbyl. Svědčí o tom rozlišení 1 280 × 800 pixelů, 1 nebo 2 GB RAM podle varianty. Paměti jsou opět podle verze 8/16/32/64 GB. Snad jen větší z dvojice zaujme klávesnicovým dokem, se kterým má Asus bohaté zkušenosti z řady Transformer.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Asus ZenPad 7.0
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Asus ZenPad 10
Diskuze (10) Další článek: Šílená reklama na Samsung Galaxy S6 rozhodně vzbuzuje emoce

Témata článku: Asus, Tablety, Asus Zenfone Selfie, Asus Zenpad 10 (Z300C), Asus Zenpad 10 (Z300CG), Asus Zenpad 10 (Z300CL), Asus Zenpad 3S 10 (Z500M), Asus Zenpad 7.0 (Z370C), Asus Zenpad 7.0 (Z370CG), Asus Zenpad 8.0 (Z380C), Asus Zenpad 8.0 (Z380KL), Asus Zenpad S 8.0 (Z580C), Asus Zenpad S 8.0 (Z580CA), Tenký hrot, Moor, Rušné prostředí, Ideální řešení, Přídavný kryt, Reprák, Taipei, Zajímavý kryt, Tab


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113