Atomix: česká logická hra pro Symbian

Logických her pro mobilní telefony zatím není mnoho. Pokud vás tento typ her baví, můžete si poskládat atomy do molekul ve hře Atomix. Ne, nemýlíte se - je to mobilní klon staré známé počítačové hry.
Atomix: česká logická hra pro Symbian

Hodně osvědčených počítačových her se už dočkalo svého zpracování pro mobilní telefony. Byla by chyba, kdyby starý dobrý Atomix zůstal stranou, a tak se skupinka českých vývojářů pustila do vývoje této hry pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian. Přestože jde o původem českou hru, je celá v anglickém jazyce.

 Hra je v angličtině 

Malý chemik

V Atomixu je úkolem v každé úrovni seskupit jednotlivé atomy tak, aby se spojily do předem zadané molekuly. Problém je ale v tom, že s atomy nelze pohybovat zcela libovolně. Dají se pouze uvést do pohybu a putují až do doby, než narazí na nějakou překážku.

 
Zadání molekuly a výsledek v herním poli

V celé hře je dohromady 28 úrovní a pochopitelně čím je úroveň vyšší, tím je úkol obtížnější. Ze začátku nejsou odemknuty všechny úrovně, pouze první tři, a teprve po dokončení některého kola se odemkne další úroveň. Na vyřešení úkolu v každém kole je k dispozici určitý čas. Po jeho uplynutí je hra přerušena a dané kolo musíte hrát znovu. Některé úrovně lze projít s více jak minutovou rezervou, ale jsou i kola, ve kterých je časový limit přímo šibeniční a každý přehmat může znamenat konec pokusu.

  Někdy nestihnete dohrát kolo včas

Atomy, atomy, hýbejte se

Na některých mapách jsou kromě atomů i přemístitelné zábrany, které pomáhají při přesouvání atomů na správné místo. Poměrně zrádným prvkem ve hře mohou být směrovače, které dokážou změnit směr pohybu vyslaného atomu nebo zábrany.

Po splnění každého kola se zobrazí, za jakou dobu bylo dokončeno a kolik udělal hráč tahů. Tyto hodnoty se uloží a můžete se pak snažit překonávat rekordy.

  
Zábrany • směrovače • tabulka po dokončení úrovně

Obtížnost hry je poměrně dost vysoká a atomy určitě potrápí mozkové závity většiny hráčů. Bohužel právě náročnost je jedním z hlavních důvodů, proč Atomix přestane spousta hráčů hrát již po prvních kolech. Ale co by to bylo za logickou hru, kdyby se u ní nemuselo přemýšlet?

Grafika hry je velmi povedená a ani po zvukové stránce nezůstává nijak pozadu. Hudba je příjemná, můžete si vybrat z pěti úrovní hlasitosti.

   
Obrázky z průběhu hry 

Atomix lze určitě zařadit mezi špičku současných her pro operační systém Symbian. Našince jistě navíc potěší, že pochází z dílny českých vývojářů. Důvodem k její koupi ale může být i cena, pouhých 75 Kč.

Plusy a minusy

+ hratelnost
+ grafika a zvuk
+ nízká cena

– některé úrovně jsou možná až příliš složité
– hra je určena pouze pro Symbian, určitě by se hodila i verze v Javě

Odkazy

stránky výrobce
  • stáhnutí demoverze + ukázka jak hrát
  • anglický manuál
  • Diskuze (15) Další článek: Textovky za babku: stačí Java a GPRS

    Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Log, Hra, Logická hra


    Určitě si přečtěte