Audiovox sedm-tři-sedm: dokonalý mobil?

Nové mobilní telefony vypadají, jako by byly střiženy podle stejného vzoru: jsou rozevírací, mají barevné displeje a disponují spoustou zajímavých funkcí. Může mít mobil ještě něco víc?
Audiovox sedm-tři-sedm: dokonalý mobil?

Společnost Audiovox, která má model RTV-737 na svědomí, není v našich krajích téměř vůbec známá. Jak by také mohla být - vždyť nemá v Česku ani oficiální zastoupení, ani po těchto mobilech nesáhnul žádný z našich operátorů. Proč se jím tedy zabýváme?

Klepněte pro větší obrázekJednoduše proto, že se jedná o zajímavý mobil, který bychom určitě rádi uvítali i na našem trhu. Disponuje totiž spoustou zajímavých funkcí. Model sedm-tři-sedm sice vypadá jako normální véčko, ale zdání v tomto případě velmi klame. Celou horní část totiž zabírá barevný displej, který zcela určitě patří mezi ty nejlepší, jaké můžeme dnes v mobilech spatřit. Zarážející je nejen jeho velikost, ale také barevnost - subjektivně je displej o dvě třídy lepší než zobrazovač použitý v Ericssonu T68. Barevné displeje tedy nastupují a zřejmě se jich již nezbavíme.

Hmotnost necelých osmdesát dva gramů bouli v kapse určitě neudělá a ani rozměry 85 x 46 x 25 milimetrů jsou poměrně sympatické. Vraťme se ale zpět k funkcím tohoto telefónku. Mobilní telefon s barevným displejem je skutečně předurčen pro datování a datové přenosy podporující technologie GPRS jsou již poměrně příjemně rychlou záležitostí. Audiovox totiž podporuje čtyři timesloty pro download (stahování dat) a jeden timeslot pro upload (odesílání dat) - stejnou rychlostí stahuje data například Siemens S45.

Telefon disponuje snad všemi myslitelnými funkcemi - wapovým prohlížečem, hlasovým ovládáním i vytáčením, e-mailovým klientem nebo několika zábavnými hrami. Vyzváněcí melodie dokáží cvrlikat několika nástroji a lze je společně s logy i animacemi posílat na jiné mobily - Audiovox RTV-737 totiž plně podporuje standard EMS. Neexistující funkce lze spočítat na prstech jedné ruky - jedná se především o nový standard MMS, který však není příliš jednotný. Někdo také může postrádat Bluetooth konektivitu.

Po bližším prozkoumání tohoto telefonu mi zvlhne zrak při představě, že se k nám asi nikdy nedostane. Vypadá totiž docela sympaticky a velmi dobře si dokážu představit pravidelné používání právě tohoto zajímavého - a troufám si říci i exotického - mobilního telefonu.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Audiovox RTV-737
  • Sítě: GSM 900/1800/1900 MHz
  • Rozměry: 85 x 46 x 25 milimetrů
  • Hmotnost: 82 gramů
  • Displej: barevný TFT, 256 barev, 160 x 132 obrazových bodů
  • Baterie: 850 mAh
  • Pohotovostní doba: 110 hodin
  • Doba hovoru: 125 minut
  • Podporované funkce: GPRS 4+1, WAP, e-mailový klient, 4 hry, EMS, vícehlasé zvonění, T9, čas a datum, kalkulačka, hlasové vyzvánění, hlasové vytáčení, hlasový zápisník
  • Nepodporované funkce: MMS, Bluetooth
Diskuze (29) Další článek: Jací jsou milionáři našich operátorů?

Témata článku: Siemens S45, Audi, Dok, Pravidelné používání, Podporující technologie, Mobil, Sed, Audio


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9