Autohandsfree Ultra Slim BHF-200: zpívejte si při jízdě

Sada pro telefonování v automobilu, která nenese jméno známé značky, a přesto svůj účel plní dokonale.

Čas od času na trh dorazí povedené příslušenství, které svojí funkčností dokáže zastínit podobné výrobky známých výrobců. Za menší částku tak seženete zařízení, které bude spolehlivě plnit svůj účel tak, jako v našem případě testované autohandsfree Ultra Slim BHF-200.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ať žije drát

BHF-200 představuje tenkou a příjemně lehkou krabičku o rozměrech 60 × 124 × 13 milimetrů a hmotnosti rovných 100 gramů. Čelní strana se z převážné části skládá z plochého multifunkčního tlačítka, jehož existenci potvrzuje nápis Push v horní polovině. Vespod je pod třemi žebry ukryt hlasitý reproduktor, který je připraven pro vaše telefonáty. Po obvodu tlačítka se line efektní stříbrná linka, jenž bohužel velmi snadno zachytává otisky prstů. Zbývající prostor čelní strany je vyhrazen pruhu se čtyřmi informačními ikonami, jenž je každá podsvícena barevnou diodou. Zleva jde o ukazatele vybití baterie, probíhajícího hovoru, spárování s telefonem a zapnutí zařízení. Na mikrofon narazíte při pohledu na horní hranu handsfree, vede k němu asi 3mm škvírka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Každou z grafických ikon rozzáří dioda jiné barvy

Levý bok obsahuje pouze jedno tlačítko pro zvýšení hlasitosti, tlačítko na opačné straně funguje obráceně. Pravá strana rovněž ukrývá konektor pro zapojení nabíječky, najdete jej pod přichycenou pryžovou krytkou. Po otočení zády vzhůru se vám naskytne pohled na štítek s typovým označením a hlavně odhalíte princip možného uchycení handsfree na sluneční clonu – napružený drát. Ten lze po vysazení z obou záchytných drážek zcela uvolnit. Pokud by handsfree dělalo neplechu při párování nebo běžném provozu, k dispozici je dírka tvrdého resetu u pravé patky spony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Drátová spona je jednoduchá a účiná

Díky drátové sponě ušetříte palubní desku vašeho auta od případného vrtání úchytů, hansdfree můžete libovolně přenášet, při nastoupení do auta jednoduše nasunout na clonu a začít telefonovat. BHF-200 na cloně drží opravdu dobře, ani při sklopení proti slunci vám nespadne do klína. Častému využití v kanceláři nebo domácnosti může zabraňovat zejména absence klasické 230V nabíječky, v balení totiž najdete jen model pro zapalovač v palubní desce.

Všemocné tlačítko

Veškerá práce s handsfree je svěřena do kompetence multifunkčního tlačítka. Pro spárování je nutné tlačítko podržet na dvě vteřiny, k tomu pozorovat modře blikající ikonu párování a podržet i tlačítko zeslabení hlasitosti. Se zařízením lze spojit až pět telefonů, jejich komunikaci však nelze jednoduše přepínat, jako tomu bylo např. u autohandsfree Sony Ericsson HCB-100. Pro přepnutí na jiný telefon je nutné handsfree vypnout a poté zapnout.

HBF-200 se zapíná krátkým podržením hlavního tlačítka, spuštění indikuje příslušná červeně žhnoucí dioda. Hovor přijmete stiskem tlačítka, stejně pak telefonát ukončíte. Pokud jej však během hovoru rychle dvakrát stisknete, přesměrujete hlas do telefonu a celá akce funguje i obráceně. Jestliže jste fanoušky hlasového vytáčení a momentálně netelefonujete, stačí stisknout multifunkční tlačítko a rozkázat jméno. Posledně volané číslo pak vytočíte dvojitým stiskem tlačítka. Abyste mohli ztlumit mikrofon handsfree, musíte krátce podržet obě tlačítka hlasitosti, stejně pak mikrofon zprovozníte. Všechny tyto úkony jsou díky maximálnímu využití jediného tlačítka snadno zapamatovatelné a lze si je snadno osvojit k velké spokojenosti.

Dobře poslouží

Hlas z reproduktoru se line dostatečně nahlas a jen tak jen nepřeslechnete, jen nesmíte samozřejmě při hovoru zapomenout ztlumit autorádio… Co se týče mikrofonu a jeho citlivosti, byl jsem rovněž spokojen a druhá strana si nikdy nestěžovala na kvalitu hovoru.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nabíjení HBF-200 indikuje červeně dioda na konektoru v autozapalovači, plného stavu baterie se dočkáte zhruba za hodinu a půl, to se dioda rozzáří zeleně. Pro úsporu energie v baterii poslouží funkce automatického vypnutí handsfree po hodině provozu bez spárování s telefonem. Podle výrobce by mělo hansdfree vydržet 12 hodin hovoru v kuse a až 200 hodin v pohotovosti, v praxi jsem se při několika hovorech denně dočkal výdrže necelých 6 dní, což není špatná hodnota.

BHF-200 zaslouží pozornost díky minimálním rozměrům a snadnému uchycení v interiéru auta. Za přijatelnou cenu nabízí řešení bezpečného telefonování nejen v soukromých, ale i ve služebních autech, pokud se v nich telefonuje z přístrojů různých značek.

Technické parametry ve zkratce

 • rozměr: 60 × 124 × 13 mm
 • váha: 100 g
 • provozní teplota: -10 až +60 stupňů celsia
 • baterie: 1 100 mAh Li-Pol
 • výkon reproduktoru: 2 W
 • doba hovoru: až 12 hod
 • pohotovostní doba: až 200 hod
 • doba dobíjení: 2 hod
 • napájení: 12/24V
 • profily: Headset, Handsfree
 • bluetooth: 2.0
 • obsah balení: autonabíječka, kovová spona, návod k použití

cena: 1 450 Kč (březen 2007)
zapůjčila: C.P.A. Czech
telefon: 466 897 222

Diskuze (5) Další článek: Technologie iPhone na přístroji Windows Mobile: Apple chystá žalobu (video)

Témata článku: Příslušenství, Ultra, Nutné tlačítko, Auto, Slim, Špatná hodnota


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10