Automobilky, vidíte to? Studio SqCircle ukazuje fantastickou budoucnost klíčku od auta

Square Circle (www.sqcircle.com) jsou londýnští designéři a jejich klíček k Nissanu GT-R je bohužel opravdu jen koncept. Nevznikl na objednávku automobilky, není v plánu jeho výroba, nejde o „únik klíčku k příští generaci GT-R,“ jak o něm píší někteří novináři.

Na druhou stranu zájem médií tu je, reakce fanoušků jsou nadšené, a tak si třeba některá z automobilek všimne a jednou se takové hi-tech krásy opravdu dočkáme. Ale zatím se pojďme alespoň zasnít.

Z původního klíčku zůstal pouze tvar a počet tlačítek, jinak je vše jinak. Prim hraje zakřivený displej a uživatelské prostředí ovládané jednoduchými gesty. Kromě odemčení/zamčení a aktivace alarmu poslouží jako dálkový ovladač pro klimatizaci, takže si v zimě auto vytopíte, než k němu přijdete, v létě jej naopak vychladíte, lze nastartovat motor a tím jej šetrně připravit na jízdu.

Square Circle GT-R Smart Key Fob v akci:

Uživatel může listovat základními informacemi o autě, vše doprovází krásná grafika a animace. Otázkou je, jak dlouho by v praxi takové nasazení vydržela baterie, ale i tomu jdou tvůrci naproti, ovladač se dá dobíjet bezdrátově.

Zdroj: Smart Key Fob, Behance              

Diskuze (13) Další článek: Samsung pomalu vytlačuje projektory z kin. V Pekingu instaloval 14metrový 4K displej

Témata článku: Pro řidiče, Koncepty, Zakřivený displej, Design, Zajímavosti, Flexibilní displej, Prototyp, Ovladač, Jednoduché gesto, Dálkový ovladač, Smart Key, Automobilka, Základní informace, Circle, Auto, Nissan, Londýnský designer, Druhá strana, Krásná grafika, Příští generace, Fantastická budoucnost, Klíček, Automobil


Určitě si přečtěte