Automobily Hyundai a Kia půjde odemknout a nastartovat pomocí smartphonu

Automobily Hyundai a Kia půjde odemknout a nastartovat pomocí smartphonu

Technologie NFC nemusí sloužit pouze k bezkontaktnímu placení mobilem na terminálech v obchodě, ale využití najde i v automobilovém průmyslu. Huawei Motor Group, která zastřešuje značky Hyundai a Kia, oznámila vývoj digitálního klíče, který uživatelům umožní odemknout a nastartovat jejich vozidlo prostřednictvím smartphonu.

Digitální klíč bude možné stáhnout prostřednictvím aplikace a použít jej až pro čtyři oprávněné osoby, přičemž zcela nahradí klasický klíč. Samotné odemykání a startování pak bude probíhat pomocí technologie NFC, tedy podobně jako u placení mobilem, který bude stačit pouze přiblížit ke správnému místu.

Vůz automaticky upraví volant i zrcátka

Antény NFC pro identifikaci vstupu jsou umístěny v rukojetích dveří řidiče a spolujezdce. Po odemknutí vozidla spustí uživatel motor tak, že umístí smartphone na bezdrátovou nabíjecí podložku ve středové konzoli a stiskne tlačítko Start/Stop motoru na palubní desce.

Klepněte pro větší obrázek

Vozidlo podle klíče rozpozná, který z autorizovaných uživatelů do něj zrovna nastupuje a automaticky přizpůsobí nastavení – včetně polohy zrcátek, sedadel a volantu, jakož i ovládacích prvků pro systémy audio, video a navigace (AVN) či head-up displej. Digitálním klíčem Hyundai lze pomocí vzdáleného ovládání prostřednictvím telefonu ovládat vybrané systémy vozu.

Pomocí komunikace přes Bluetooth lze uzamknout a odemknout vozidlo, aktivovat alarm nebo nastartovat motor. Koncern počítá s tím, že jakmile se na trh dostanou vozidla s autonomními parkovacími funkcemi, bude možné tímto způsobem dálkově ovládat i je. Odemykání a startování přes smartphone se dostane do prvních automobilů Huawei a Kia ještě v letošním roce.

Diskuze (27) Další článek: Do karetní hry Hearthstone se brzy dostane nová expanze Rise of Shadows

Témata článku: Technologie, Bluetooth, Pro řidiče, NFC, Chytré auto, Odemykání, Hyundai, Startování, Klíč, Automobil, Vozidlo, AVN


Určitě si přečtěte