Autorizované servisy mobily zablokované na síť neodblokovávají

Oficiality stranou
Odblokování mobilního telefonu na síť operátora vám až na drobné výjimky neprovede žádný autorizovaný servis. Opravny, kde tuto operaci provádějí, nebo značkové servisy, které k ní přesvědčíte, vyžadují potvrzení operátora, že vůči němu nemáte žádné závazky týkající se používání výhradně jeho služeb (tzn. že vám vypršela dvouletá smluvní doba u dotovaných mobilních telefonů) a že nemá nic proti tomu, když si necháte mobilní telefon odblokovat. Na toto potvrzení můžete ovšem zapomenout u telefonů koupených v předplacených sadách a také u EuroTelu – ten vám dovolí odblokovat jen telefony zakoupené za nezvýhodněnou cenu.

Vzhledem k dohodám operátorů s výrobci mobilních telefonů je málo pravděpodobné, že dosáhnete odblokování svého dotovaného telefonu ve značkových servisech. Existují však neznačkové servisy (servis je možná pro tyto dílničky silné slovo), které využívají poptávky po této službě, a za 300-700 Kč ji velmi rádi provedou. Někde na tuto operaci nabídnou i záruku, případně nahrání servisního menu.

Diskuze (1) | Odblokovat mobil na síť není technický problém

Témata článku: Ostatní, Servis, Autor, Síť, Dotovaný telefon, Silné slovo, Telefon, Servisní menu, Mobilní telefon, Předplacená sada, Mobil, Autorizovaný servis, Odblokování, Auto, Operátor, Značkový servis

Určitě si přečtěte

Dobrá zpráva: Datem 1. 1. 1970 zablokované iPhony nemusí do servisu

Dobrá zpráva: Datem 1. 1. 1970 zablokované iPhony nemusí do servisu

Je až neuvěřitelné, na co lidi přijdou a co všechno může ublížit elektronice. Představte si, že když změníte datum a čas v 64bitových iOS zařízeních (iPhony počínaje 5s, novější iPady a iPody Touch) na 1. leden 1970, s příštím zapnutím už nenabootujete.

15.  2.  2016 | Kůžel Filip | 104

Podepsáno: v ČR vznikne servisní středisko HTC

Podepsáno: v ČR vznikne servisní středisko HTC

28.  5.  2015 | Kůžel Filip | 5