Až 8 telefonních čísel v jednom mobilu. Český Vodafone nabízí eSIM

eSIM, tedy SIM karta integrovaná přímo v telefonu. Technologie, které je předpovídána velká budoucnost (už několik let). Díky T-Mobilu se s novými iPhony na podzim 2018 dostala také do Česka a teď se přidává Vodafone.

Dnešním dnem počínaje nabízí Vodafone eSIM k tarifům i předplacené kartě. Lze získat v prodejně, objednat přes aplikaci Můj Vodafone, v e-shopu nebo na zákaznické lince. Místo klasické plastové karty s čipem dostanete voucher s QR kódem, který se naskenuje telefonem. Pak už je používání stejné, jako u fyzické karty.

Na čip lze nahrát více eSIM profilů, obvykle osm (ovšem tento trik je součástí technologie a umí jej i T-Mobile). Zákazníci, kteří vlastní více telefonních čísel, tak nemusí měnit plastové karty a pouze si vždy vyberou, který eSIM profil chtějí zrovna využívat (aktivní však může být pouze jeden). Při koupi nového telefonu stačí profil smazat ve starém zařízení a opět nahrát pomocí QR kódu do nového. Zákazníci tak nebudou muset pokaždé navštívit prodejnu kvůli novému eSIM voucheru. Platí však, že eSIM profil může být stažený vždy pouze v jednom zařízení.

„Uplatnění eSIM se netýká pouze mobilních telefonů. Díky miniaturní velikosti a integraci čipu do přístroje bude možné připojit i další chytrá zařízení, do kterých se klasická SIM karta nehodí. Jde například o různá čidla, sondy, hodinky nebo trackery. Můžeme se těšit na rozvoj nových segmentů v rámci internetu věcí, ať už jde o chytrá města, domácnosti, automobily a další,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Diskuze (29) Další článek: Tortura Samsungu Galaxy S10: čtečka otisků funguje i při poškrábaném displeji

Témata článku: Operátoři, Vodafone, eSIM, Čip, Telefon, Petr Dvořák, Český, Vodafone Czech Republic, Telefonní číslo, Karta, Česká republika, Internet, Plastová karta, Profil, Voucher, Vodafon Czech Republic


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7