Babiš se potkal s Timem Cookem. Šéf Applu slíbil Apple Store pro Prahu

Na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu došlo k nečekanému setkání. Premiér Andrej Babiš tam představuje novou vizi Czech Republic: The country for The Future a mimo jiné absolvoval také schůzku s Timem Cookem, nejvyšším představitelem společnosti Apple.

Babiš představil Česko jako zemi plnou špičkové technologie a Cookovu pozornost evidentně získal, když řekl, že máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence.

Debata se stočila i k případnému vybudování značkového obchodu Apple Store v Praze. Reakce séfa Applu byla překvapivá a údajně hned na místě vytvořil koordinační tým pro přípravu takové prodejny.

Apple Store je zatím jen v deseti evropských zemích. Firma opakovaně dává na jevo, jak nízkou prioritu u ní Česko má, ale dnes jsme patrně poskočili v žebříčku čekatelů. Český premiér hned přispěchal s myšlenkou, že by Apple Store mohl být třeba v budově Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda se věc povede, případně kdy se dočkáme, ale slovo šéfa Applu a českého premiéra má rozhodně váhu.

Diskuze (89) Další článek: Už není co utajovat. Unikly zatím nejkvalitnější fotky Galaxy S10 a S10+

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Umělá inteligence, Zajímavosti, iOS, Apple Store, Tim Cook, Andrej Babiš, Politika, Staroměstské náměstí, Nízká priorita, Nejvyšší představitel, Davos, Česká republika, Praha, Evropská země, Český premiér, Značkový obchod


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 59