BACGraph: měříme alkohol na Pocket PC

Nyní v létě si mnozí z nás pochutnají na zlatavém moku. Za jak dlouho můžeme usednout s klidným svědomím za volant? S tímto nelehkým úkolem nám pomůže BACGraph. Jednoduchý program, který vás ochrání od pokut.
BACGraph: měříme alkohol na Pocket PC

Obzvláště nyní v létě si mnozí z nás pochutnají na vychlazeném zlatavém moku. Ten však obsahuje alkohol, který rozhodně nepatří za volant. Policejní „foukačky“ jsou citlivé a my řidiči nemůžeme s jistotou říct, za jakou dobu již nenadýcháme. BACGraph je velmi propracovaný program, který dobu vstřebání alkoholu určí s dostatečnou přesností.

Přiznejte se!

Program se skládá ze tří obrazovek, kterými je nutno pro přesnost výsledku projít. První obrazovka je rozdělena do dvou částí. V horní polovině je třeba nastavit regionální zvyklosti. Jednotky váhy a objemu, povolené množství alkoholu v krvi (u nás samozřejmě nula promile) a metodu měření. V dolní polovině zadáte svou hmotnost a pohlaví. Je zde ještě okénko pro nastavení vylučování alkoholu z krve za časovou jednotku. Tuto hodnotu zřejmě nikdo z nás přesně nezná, doporučuji tedy ponechat hodnotu 0,15 promile za hodinu. Po tomto nastavení se můžeme přesunout do druhé části. Zde se programu pochválíte, kolik že jste toho vypili.

Klepněte pro větší obrázek
Regionální a osobní nastavení

V této části je program vypracován do podrobností. Zadáte kdy, kolik a kolikatiprocentní alkohol jste požili, zvolíte, zda-li je váš žaludek prázdný, poloplný, plný či přeplněný k prasknutí. Tento proces můžete opakovat několikrát, ostatně během slavnostního večera se toho vypije... Upozorním jen, že desetistupňové pivo nemá 10% alkoholu, skutečná hodnota je zhruba 2,5 až 4,5 procenta.

Klepněte pro větší obrázek
Právě jsem si dal dvě desítky a na to dvě štamprle domácí slivovice

Pokud jste se k požitému alkoholu pravdivě přiznali, mrkněte do třetí části s grafem. Růžová čára vám ukáže, v jakém stavu se nacházíte nyní, zda-li vás nejveselejší chvilka teprve čeká, nebo se nacházíte v sestupné fázi. Nechybí informace, za jak dlouho a kdy můžete usednout za volant. Program vás v danou chvíli může dokonce i upozornit.

Klepněte pro větší obrázek
Za volant mohu usednout zhruba za jedenáct hodin

S rezervou...

BACGraph je ve své branži zřejmě nejlepším programem, nabízí nespočet nastavení a hlavně výpočet podle standardizovaných předpisů. Každý z nás je však odlišný, a tak musíme brát výsledky s jistou tolerancí. Měření nabízené tímto programem je však podstatně přesnější, než „znalecký odhad“ dlouhodobého pijana. Zejména mladí řidiči (a řidičky) si myslí, že pro prohýřené noci a tříhodinovém spánku budou fit, což samozřejmě nejsou. Program lze stáhnout zde, jeho cena je 17 dolarů.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • k 31. 7. 2003 20:26:30
    vyzkouseno na MT50, fun guje skvele, akorat se musi registrovat pro...
  • josé 22. 7. 2003 23:30:46
    jen pro informaci: možné to je..větší problém je někde v tom stavu své pda...
  • eXtra Kalič 17. 7. 2003 18:21:17
    Já chlastám normálně do 6 ráno, jedu si autem schrupnout domu a za 3 hodky...
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 15

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení