Balls: trénujte billiard na mobilu (+soutěž)

Připravte si doutník, sklenku dobré irské whisky a své billiardové umění. Na své oblíbené tágo v luxusním pouzdře můžete ale s čistým svědomím zapomenout, stejně tak i na kvalitní stůl z ušlechtilého dubového dřeva.
Balls: trénujte billiard na mobilu (+soutěž)

Kdykoli, kdekoli...

Ode dneška začíná billiardovým mistrům svoboda, o které se jim nikdy nazdálo. Své mistrovské šťouchy se skrývají v jejich kapse, v krabičce nazvané mobilní telefon. Displej pro ně znamená stůl, klávesnice je tágo. Jednoduché a přitom geniální. Svoji chybičku to ale má, tu pravou atmosféru billiardového stolu a naleštěných „šťouchátek“ vám ani takový zázrak jako je váš telefon prostě nenahradí.

Chce to cvik

Stejně jako jakákoli jiná hra potřebuje trénink, nebude tomu jinak ani u dnes recenzované. I když jste v první lize billiardových klání, budete si muset na nový stůl dlouho zvykat. Reálné chování koulí vás ale příjemně překvapí, stejně tak i velmi pěkná grafika a uživatelské prostředí vůbec. Po spuštění hry vás uvítá v tomto případě velmi pěkně animované logo výrobce.

  

Kdo jde na rozstřel?

Ačkoli je billiard hra pro dva, popřípadě i více hráčů, tato hra nijak nerozlišuje barevnost jednotlivých koulí. Jen ta bílá zůstala bílou, ostatní striktně dodržují barvu červenou. Obligátní „celé“ a „půlky“ budete hledat zbytečně. Pokud si tedy budete chtít zahrát s kolegou, musíte mít velmi dobrou paměť na své koule – a také musíte být velmi rychlí. Podstatou hry je přesnost, rozvážnost a rychlost.

Hra je složena z devíti úrovní, v každé z nich je o jednu kouli více než v předchozí. V prvním levelu tak musíte dopravit do děr dvě koule, ve druhém tři, ve třetím čtyři atd. Své počínání máte omezeno časem přiděleným na začátku hry. Pokud se vám povede dostat kouli do díry, přičítá se vám čas v závislosti na složitosti a efektivitě vašeho šťouchu. Poté co na stole nezbude jediná koule, přičte se vám časový bonus, kterým disponujete v následující úrovni. Čím rychleji tedy ukončíte danou úroveň, o to více času budete mít v následující.

  

Klávesnice á la tágo

Celou hru ovládáte pomocí kláves 4, 6, 2, 8 a 5. První dvě jmenované vám poslouží k nastavení směru, který je značen během hry tenkou bílou čarou otáčející se v ose bílé koule. Chcete-li dodat svému šťouchu ráz, poslouží vám k tomu klávesy 2 a 8. V pravé části displeje vidíte po celou dobu hry sloupek s nastavenou silou, kromě toho se prodlužuje či zkracuje i čára jdoucí od bílé koule. Pro provedení samotného šťouchu vám poslouží klávesa 5. Jakmile ji stisknete, stačí se již jen modlit, abyste se trefili. Pro maximální přehled naleznete samozřejmě na displeji i okénko se zbývajícím časem a dosaženým bodováním. Efektní je i obrázek ve spodní části displeje.

  

Jedině bez hudby

Hra je samozřejmě obdařena i velmi povedeným zvukovým doprovodem. Pokud ale máte zvuk zapnut, při hraní se hra seká – především pak při nastavování směru. Je možné, že je tento problém jen v rámci testovacího telefonu, i přesto je dobré na to upozornit. Hra je i tak velmi dobře hratelná a na zkrácení dlouhých chvil jako dělaná.


Ve zkratce

Název hry: Balls ´
Hodnocení: 80 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3410, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6310i, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage ; Siemens SX1 ; Sharp GX10(i); Motorola T720(i) 

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Balls anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (1) | Sony Ericsson P800: co lidem nejvíc vadí

Témata článku: Software pro mobily, Motorola T720, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SX1, Mobil, Soutěž

Určitě si přečtěte

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

Dostali jste Apple iPhone? Toto jsou první kroky

** Nováčkům pomůžeme s nastavením iPhonu či iPadu ** Provedeme vás systémem a pomůžeme s ovládáním ** Představíme základní aplikace a ukážeme šikovné triky

23.  12.  2017 | Miksa Martin | 80

Android pro naprosté začátečníky. Od zapnutí po stažení první aplikace

Android pro naprosté začátečníky. Od zapnutí po stažení první aplikace

** Článek pro ty, kdo má v ruce Android úplně poprvé ** Darovali jste někomu jeho první chytrý telefon? Ukažte mu ještě tenhle článek ** Vysvětlíme, co je co, ukážeme, jak začít

23.  12.  2017 | Kůžel Filip | 39

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2