Barevná mobilní třešnička - Motorola T720

Včera jsme vám představili žhavé novinky od Motoroly. Nyní nadešel čas, abychom se jim podrobně podívali na zoubek. Začněme tajuplnou T720.
Barevná mobilní třešnička - Motorola T720

Klepněte pro větší obrázek Mezi novinkami, které Motorola včera v Miláně představila, bude pravděpodobně největší zájem o T720 s barevným displejem. tento model zastává osvědčenou strategii rozklápěcích telefonů, které již dříve byly velmi oblíbené a ceněné.

Vzhled telefonu není ničím novým a neokoukaným, displej vevnitř a zvenčí je již standardem mezi telefony tohohle typu. Všechno nové se ukrývá uvnitř přístroje.

Menu v barvě

Oproti dvouřádkovému displeji, který vidíme při zavřeném telefonu, můžeme uvnitř objevit barevný skvost v podobě devíti řádkového barevného displeje (pro koho by byly znaky na displeji příliš malé, může využít funkci zoom a degradovat počet zobrazených řádků na sedm). Displej dokáže zobrazit až 4 096 barev - a to je stejně, jako dokáží podobné modely z Asie. Menu je přepracované a navigace probíhá pomocí barevných ikon. Pro pohyb v novém menu telefonu slouží navigační klávesa, která je umístěna v přehledně symetrické klávesnici. Motorola si od nově použitého systému v menu slibuje rychlejší a přehlednější ovládání veškerých funkcí telefonu. Telefon lze ovládat také hlasem stejně jako lze hlasově vytáčet kontakty.

Podpora Javy

Jedním z hlavních taháku T720 je podpora Java aplikací pomocí technologie J2ME. Při potřebě doinstalovat si potřebnou aplikaci si ji jednoduše stáhnete z Internetu přímo do mobilního telefonu. Manažeři si mohou stáhnout finanční kalkulačky, poznámkový blok nebo například aktuální zprávy od agentury Reuters. Naopak pařani raději sáhnou po možnosti stáhnout si některou z nabízených her. Aplikací bude nespočet a proto ztěží potkáte dva stejné telefony. Každý uživatel v něm bude mít jen to, co opravdu využije.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Rychlé spojení

Spojení se světem obstarává technologie GPRS. Rychlá data využijeme například ve vestavěném emailovém klientu s podporou protokolu POP3. Můžete být stále připojeni a žádný důležitý mail nám neuteče. Výborná je podpora multitaskingu telefonu. Můžeme stahovat emaily na pozadí a pracovat s telefonem nebo volat. Samozřejmá je přítomnost wapového prohlížeče.

Zábava je potřeba

Ačkoli se jedná spíše o manažerský telefon, nechybí vněm i trochu legrace v podobě modernějších textovek systému EMS verze 5. Lze tedy posílat barevné animované ikonky, šetřiče displeje a hudební vyzvánění. Displej si lze vyšperkovat stáhnutým pozadím nebo si lze telefon odlišit zajímavým vyzváněním, které si můžeme nahrát z Internetu. Počet vyzvánění tak může velmi snadno přesáhnout vestavěných 32 melodií. Vestavěný skladatel nám dopomůže k vlastnímu vyzvánění, které bývá většinou originální, ale neposlouchatelné. Alespoň v mém podání. Vyzvánění si plně vychutnáme, protože Motorola slibuje velmi kvalitní reproduktorek. Odlišit si svůj telefon nebude problém díky možnosti vyměnit si přední i zadní kryt telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Malý manažér

Manažerský telefon potřebuje aplikace pro správu kontaktů a organizaci času. Samozřejmě T720 vše obsahuje a co by chybělo – nebude problém doinstalovat. Podpora softwaru TrueSync zajistí dokonalou synchronizaci s aplikacemi na stolním počítači, webovými variantami PIM nebo kapesními počítači.

Nová Motorola T720 podporuje všechna nová příslušenství od Motoroly jako jsou například MP3 přehrávače, rádia a různá osobní handsfree.


Přečtěte si o všech nových Motorolách:

Diskuze (30) Další článek: Paegas jako poslední operátor spustil SMS Chat

Témata článku: Motorola, Motorola T720, Motor, Mobil, Rychlé spojení

Určitě si přečtěte