Barevné žihadlo: Samsung SGH-V100

Už jsme si zvykli, že nabídka mobilních telefonů korejského výrobce Samsung prezentuje skvělé kusy. O novém modelu můžeme s klidným srdcem říci, že je to bomba.
Barevné žihadlo: Samsung SGH-V100

Nový model byl představen na kongresu GSM v Cannes, který se konal minulý týden. S velkou pravděpodobností jej uvidíme i na veletrhu CeBIT. Koncepce mobilu vychází z oblíbeného stylu „véček“, který je velmi oblíbený na východ od nás, ale i u nás si získává své příznivce. Pod tlakem trendů z Asie si tímto řešením budeme častěji setkávat nejspíš i u nás.

TFT displej

Telefon se může pochlubit duálním displejem, přičemž displej viditelný v zavřeném stavu je grafický, monochromatický s rozlišením 96 x 64 pixelů. Podsvícení displeje je stejnosměrné a září tyrkysovou barvou. Tahle barva je vůbec u Samsung velmi oblíbená a je charakteristickým znakem všech jejich novým mobilů. Větší a kvalitnější displej se ukrývá uvnitř a spatřit ho můžeme až když telefon rozevřeme. Displej je barevný a zobrazí neskutečných 65 tisíc barev. Rozlišení displeje má úctyhodných 176 x 220 pixelů. Displej je TFT tedy aktivní, odpadají neduhy pasivních displejů jako je například pomalé překreslování. Skutečnost, že je displej aktivní, telefon přímo využije ve své jedné a zajímavé funkci, kterou se liší od ostatních telefonů, ale to až později.

Osobitý design

Design telefonu, ačkoli na první pohled vypadá jako klasické véčko, je příjemně odlišný. Pro větší ergonomii je na obou bocích mírně prohnut do svého středu. Malý detail, ale dokáže výrazně odlišit telefon od svých konkurentů. Anténa zůstala, zatím se nenašel výrobce, který by zvládl integrovat anténu v řešení typu véčko.

Klepněte pro větší obrázek

Snadné ovládání

Ovládání telefonu se uskutečňuje pomocí středového navigačního tlačítka obklopeného pomocnými kontextovými tlačítky. Musím uznat, že jejich provedení se mi moc líbí. Zajímavé ztvárnění dostal i blok s numerickými klávesy. Většinou jsou všechny samostatné a od sebe, ale v tomto případě jsou poskládány jako cihla a vytvářejí klávesové puzzle. Opět toto řešení hodnotím kladně. Celé menu je v barvě a jednotlivé položky charakterizují tématické ikony.

Roztomilý cestovatel

První ze zvláštností telefonu je rozsah sítí, ve kterých může pracovat. Užijete si ho, jak v Evropě, tak třeba v Americe. Telefon je triband nebo multiband, jak chcete. Kromě klasických rozsahů 900 a 1800 MHz zvládne pracovat v pásmu 1900 MHz. Bude to vhodný adept na cesty.

MTV na displeji

Samozřejmá v dnešní době je i podpora GPRS, kterou telefon využije hned dvakrát. Poprvé při používání wapového prohlížeče ve verzi 1.2.1 a podruhé při speciální novince. Telefon je vybaven pro stahování videosnímků pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Obsah, který můžete do telefonu dostat se skládá z animací, hudebních videoklipů a samozřejmě ze spousty barevných obrázků. Vše je možné díky MPEG-4 dekodéru a technologie GPRS. Aby toho nebylo málo, tak můžete hudbu reprodukovat ve stereo zvuku. Podle získaných informací bude zvukový výstup daleko lepší a více realistický než součastné polyfonní vyzvánění. Textové zprávy jednoduše napíšete s podporou T9 a odeslat animaci, logo nebo vyzvánění umožní standard EMS.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Organizační schopnosti

Telefon disponuje i slušnými organizačními vlastnostmi. Obsahuje diář, úkolovník. Vše je možné synchronizovat přes vestavěný IrDA port nebo pomocí přiloženého kabelu se seriovým konektorem. Barevné provedení ve kterém se objeví na trhu bude kovově stříbrná.

Doufám, že se někdo odhodlá takový vybavený mobil k nám dovést. Předpokládám, že teoretických zájemců by tu bylo dost, včetně mně.

Základní parametry

  • Mobilní telefon Samsung SGH-V100
  • Rozměry: 88 x 48 x 23 milimetrů
  • Hmotnost: 97 gramů
  • Síť: GSM 900 / 1800 / 1900 Mhz
  • Displej: 176 x 220 pixelů, 96 x 64 pixelů. 65 000 barev
  • WAP: verze 1.2.1
  • Další funkce a vlastnosti: email, Irda, možnost stahování multimédií, synchronizace s PC, organizační aplikace.

Témata článku: Samsung, Duální displej, Malý detail

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12