Beamer: videotelefonování s běžnou telefonní linkou!

Máte doma pevnou linku a chtěli byste vidět človíčka, s nímž si voláte? Není problém, za pár tisíc si můžete domů koupit videotelefon pro stávající telefonní linku.
Beamer: videotelefonování s běžnou telefonní linkou!

Z očí do očí

Telefonování, tak jak jej známe z filmů kategorie sci-fi, se pomalu dostává do běžného života. Lví zásluhu na tom má zařízení Beamer PVC (Phone Video Station) společnosti Vialta. Nebudeme rozvíjet diskuze o užitečnosti této služby, protože ne každý chce ztratit soukromí tím, že bude hovořit s někým z očí do očí. Avšak o tom, jak může být služba užitečná, by mohl vykládat nejeden odloučený pár. Největší výhodou zařízení je jeho snadná montáž a funkčnost s běžnou analogovou telefonní linkou.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zařízení o rozměrech 8,3 in x 6,0 in x 1,9 in se může pochlubit nadčasovým designem, který obohatí váš domácí inventář. Díky několika barevným provedením se nemusíte bát, že by do vaší domácnosti nezapadl. Povedená kombinace skla a plastu ukrývá 3,5“ barevný TFT LCD displej a zabudovanou digitální CMOS kameru. Všechny ovládací prvky jsou umístěny na boku přístroje. Přístroj je díky použitému materiálu velice lehký a proto je vybaven protiskluzovou úpravou podstavce.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Instalace Beamru je velice snadná. Napojíte ho na telefonní linku a telefon napojíte na beamer. Nyní už můžete začít videotelefonovat. Podmínkou telefonování s živým obrazem je druhá strana, která musí disponovat stejným zařízením. Kvalita výstupního obrazu záleží na momentální prostupnosti linky. Podporovaná rychlost přenosu je 33,6 kb/s a obraz je zasílán v kvalitě patnácti snímků za sekundu.  Přístroj funguje ve třech režimech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Pokud nepočítáme hovor bez obrazu, tak režimy jsou následující:

  • Vidíte pouze sebe na displeji (pro narcisty)
  • Vidět je pouze druhá strana hovoru (vhodné, když jste právě opustili bezpečí koupelny)
  • Vidět se mohou obě strany hovoru (klasická videotelefonie)

 Klepněte pro větší obrázek

Nadstandardní funkcí je potom možnost odeslat fotografii pořízenou vestavěnou kamerkou.

Pokud vás zařízení zaujalo a nemůžete bez něj žít, obraťte se na tyto stránky, kde přístroj zakoupíte za 299 dolarů nebo výhodněji kombo (dva přístroje) za cenu 499 dolarů.

Diskuze (5) Další článek: Oskar zvýšil odměnu za staré Nokie 5110 na dva tisíce korun

Témata článku: Telefon, Link


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80