BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

  • Nemají futuristický design ani spoustu senzorů
  • Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko
  • Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

Nejdiskutovanější mobilní sluchátka posledních měsíců jsou jednoznačně Apple AirPods. Navzdory tomu, že se od prvních dnů stala terčem posměšků, nabídla pokročilé technologie a kvalitní zvuk. Tomu ovšem odpovídá i cena. Apple však má v nabídce o několik set korun levnější alternativu - bezdrátová sluchátka BeatsX.

Beats už několik let patří Applu, který využil její jméno a služby k vytvoření streamovací služby Apple Music. Beats však od Applu získala přístup k zajímavých technologiím.

BeatsX stejně jako AirPods nabídnou procesor Apple W1, který uživatelům iOS usnadní proces párování/připojování. Stačí je zapnout a iOS si je sám najde a nabídne připojení. Sluchátka se spárují se všemi zařízeními se stejným Apple ID. Stiskem domovského tlačítka můžete využívat Siri.

BeatsX ale připojíte i ke konkurenčímu Androidu, což je velká výhoda. Pamatujte však na to, že pro co nejlepší kvalitu je potřeba zařízení podporující kodek AAC.

BeatsX poráží AirPods i stran výdrže. Ano, AirPods sice mají nabíjecí pouzdro se kterým vydrží v provozu až 24 hodin, ovšem bez něj zvládnou na jedno nabití hrát maximálně 5 hodin. U BeatsX mohu po týdnech používání potvrdit, že zvládnou s přehledem hrát hodin osm. Díky rychlému nabíjení přitom stačí pouhých 5 minut v nabíječce a máte dost energie na dalších 2 hodiny provozu.

Stran zvuku hodně záleží, co posloucháte. Zatímco AirPods jdou univerzální cestou a dokáží zahrát prakticky cokoliv, BeatsX mají výraznější basy a trochu ubírají na výškách a středech, takže se budou líbit u živelnější a dramatičtější hudby.

Dobrá, BeatsX nejsou prošpikovaná senzory jako Apple AirPods, ovšem půjčují si od nich ty nejpraktičtější funkce, skvěle hrají, déle vydrží na baterii a můžete je připojit i k přístrojům konkurenčních značek. Cena se v českých e-shopech pohybuje kolem 3 300 Kč. Je tedy na vás, po kterém produktu sáhnete.

Produktové video:

Diskuze (38) Další článek: Velký průšvih (nejen) pro Intel: Meltdown a Spectre

Témata článku: Apple, Android, Příslušenství, Nositelnosti, Bezdrátová sluchátka, Sluchátka, iOS, Apple Music, AirPods, Preview, Beats, Vyzkoušeno, Pokročilá technologie, Nejlepší kvalita, Živel, Zajímavá technologie, Futuristický design, AAC, Apple AirPods, První den, Produktové video, Streamovací služba, Poslední měsíc, Bezdrátová sluchátka, Velká výhoda


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34