Becherovka Game 2006: nejlepší javové hry zdarma

Poslední roční známe vývojářské soutěže Becherovka Game přinesl mnoho atraktivních her. Seznámíme vás s pěti nejlepšími.

Becherovka Game je soutěž určena pro vývojáře freewarových her. Ti musejí pro účast splnit jedinou podmínku: jejich hra musí (jakkoliv) souvis s produkty Becherovky. Soutěž probíhá již od roku 2000, za tu dobu získala určitou prestiž – a díky vysokým finančním odměnám pro výherce neustále stoupá i kvalita zúčastněných her. Letošní, sedmý ročník toto potvrzuje. Přinášíme krátké recenze pěti nejlepších her z kategorie javových her pro mobilní telefony.

BeBeyond

Vítěz soutěže v rámci javových her. Hra stylizuje hráče do role mladíka, který se musí přes frekventovanou silnici dostat do továrny na Becherovku. Nic ovšem není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát – nestačí pouze přeběhnout. Autům se musíte vyhýbat, doslova mezi nimi kličkovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sympatickým faktem je, že BeBeyond nejde hned na věc, ale uvádí hráče do varu postupně. Začínáte tak na polní cestě, která má k provozu na normálních silnicích daleko. Postupně ovšem začne přituhovat a v dalších úrovních hry cesta k cíli nebude tak jednoduchá. Časem se navíc do hratelnosti přimíchají další dva podstatné prvky – nové dopravní prostředky (kromě aut vám o život budou usilovat také nebezpečnější kamióny, dále pak tramvaje a lodě) a sbírání flašek Becherovky (po cestě jste nuceni se nejen vyhýbat, ale i sbírat všudypřítomné láhve).

Velkým plusem titulu je počet misí, díky nimž vydrží zatraceně dlouho. Grafika se stará o to, že se po dobu hraní nebudete ani chvíli.

Prokletí Becherova

Žánr RPG (tzv. „hry na hrdinu“) patří na mobilech mezi okrajový díky všeobecně převládajícímu názoru, že tato platforma pro RPG není vhodná. Prokletí Becherova se řadí mezi tituly, které tuto teorii vyvracejí.

V roli líného Honzíka Bechera budete muset zachránit rodnou osadu před tajemnou kletbou. Cestou samozřejmě narazíte na řadu nástrah, nepřátel a překážek, které vám do značné míry zkomplikují život. Bez soubojů by to však nešlo – jako v každém správném RPG váš hrdina disponuje několika vlastnostmi, které si můžete právě díky soubojům, za něž získáváte body, vylepšovat. Pokud pochopíte zpočátku trochu složitější systém, odměnou vám budou rozlehlý herní svět a celkově perfektní zážitek z hraní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

The Logician

Pokud nemáte rádi sázení a vše s ním spojené, hra The Logician patrně nebude vaším šálkem kávy. Hráčovým úkolem je zde právě a pouze hádání. Musíte se trefit do kombinace produktů společnosti Becherovka. Na stole je několik lahví, pokud uhodnete, jaké to jsou, rozsvítí se žlutý panáček. V opačném případě se vám ukáže prázdná sklenička – tak poznáte, že jste neuhádli. Hra sice disponuje jednoduchým konceptem, v jádru je ovšem stejně zábavná jako jiné, o poznání složitější tituly. Navíc potěší příjemným 3D grafickým zpracováním, které dokonce umožňuje přiblížit kameru blíže ke stolu.

Bech Utopia

Bech Utopia se žánrově řadí mezi adventury: se svými dvaatřiceti¬bitovými hrdiny Bobem a Jackem chodíte po herním světě a pátráte po lektvaru mládi pro jejich osmibitového dědu. Příběh se může kromě originálního námětu pochlubit i stejně kvalitním zpracováním. Cesta za vítězstvím je opravdu trnitá a nelze ji projít jinak než přes řadu nepřátel a logických hádanek. Některé z herních úkolů jsou tak složité, že u nich vytuhnete i na dlouhé minuty. Prostě a jednoduše: klasická adventura. Pořádně si provětráte šedou kůru mozkovou a ještě se náležitě pobavíte.

Becher Sudoku

Na páté pozici se umístnila mobilní obdoba známé hry Sudoku. Becher Sudoku ničím nepřekvapí: jde o pouhou „konverzi“ na displeje mobilních telefonů. Na herním poli o rozloze 9 x 9 polí musíte postupně doplňovat čísla tak, jak si to pravidla žádají. Zpracování hry ničím neurazí, takže jde i v tomto případě o velmi návykovou záležitost. To potvrzuje i přítomnost tabulky nejlepších hráčů – tam se zapisují výsledky všech zúčastněných, takže jste neustále motivováni k lepším výkonům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechny hry si můžete zcela zdarma stáhnout na game.becher.cz.

Diskuze (2) Další článek: Chystá se nové tenoučké Mio

Témata článku: Software pro mobily, Zdarma, Hry, Lektvar, Sedmý ročník


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80