BenQ M7: odolný a zároveň vybavený

Jestli na trhu něco chybí, tak je to vybavený telefon se zvýšenou odolností. Přichází model, který tento prostor vyplní.

Možná si řeknete, že na trhu s mobilními telefony musí při dnešním výběru existovat vše, na co si jen vzpomenete. Ale není to tak úplně pravda. To, co tady již několik let opravdu citelně chybí, je dobře vybavený přístroj se zvýšenou odolností. I mnozí návštěvníci fóra vybírající nový telefon často hledají přístroj, který něco vydrží. V podstatě od ukončení prodeje odolné Nokie 5140i jednoduše není z čeho vybírat, odolnost telefonů jakoby byla pro výrobce nežádoucí. Má to svoji logiku. Na evropském trhu, jenž je převážně operátorský, je pro výrobce ideální, když si zákazník koupí nový telefon po jednom a půl až dvou letech s prodloužením smlouvy a ten starý (opotřebený) už nepoužívá.

Tip: Máte také doma nějaký ten vysloužilý přístroj? Odevzdejte ho za 200 Kč u T-Mobilu

Tento tržní výklenek se rozhodl vyplnit tchajwanský BenQ. Jeho nový model odolá nejen nepřízni počasí, ale také mechanickým vlivům. Nevadí mu déšť, prach, ani když ho sem tam jeho majitel upustí na zem. BenQ M7 je prostě obrněný telefon. Skořápka chránící „orgány“ telefonu před poškozením je vyrobena z tvrdého plastu, karbonových vláken a gumy. Tento materiál imitující kevlar je používán například konstruktéry ve vozech F1 počínaje, přes rally šampionáty až po zapálené motoristy, kteří si sami vylepšují své silniční vozy (tzv. tunning). O designu telefonu ale nejvíce vypoví následující obrázky:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obrněný, i když na to nevypadá • připraven na dobrodružství - vyražte s navigací GPS

„eM sedmička“ je telefon klasické konstrukce, který svou zvýšenou odolnost nikterak neskrývá, na přední straně najdeme krom numerických tlačítek dvě funkční klávesy, dvě klávesy pro příjem a ukončení hovoru, směrové a potvrzovací tlačítko, mazací klávesu C a tlačítko pro rychlý přístup k multimediálním funkcím. Na pravém boku pak obligátní tlačítka pro regulaci hlasitosti, zadní straně dominuje fotoaparát a úchytný šroub známý z předchůdce, Siemensu M45. Telefon je laděn do tmavého odstínu, který příjemně oživuje červený lem. A co se skrývá pod tuhým krunýřem?

Jistě jste zaznamenali kameru pro videohovory (rozlišní VGA), která napovídá, že se jedná o 3G telefon. S podporou sítí třetí generace jsou spojeny i rychlé datové přenosy v síti UMTS, mimo ně se ale připojíte jen s GPRS desáté třídy, EDGE telefon neumí. Dobrou zprávou je, že se nezapomnělo na navigaci GPS. Ta přináší další užitečné aplikace jako je kompas, rychloměr a záznam trasy. To vše na kvalitním dvoupalcovém TFT LCD displeji s rozliším 240 × 320 bodů, jenž dokáže zobrazit 262 tisíc barev. S vestavěným 2 Mpx fotoaparátem pořídíte snímky, které můžete uložit do 50 MB paměti telefonu nebo na paměťovou kartu microSD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na přední straně dominuje displej, na zadní kruhový lem fotoaparátu

Nechybí podpora nejrozšířenějších hubeních formátů, přehrávač videa a Bluetooth. Výrobce uvádí výdrž 400 hodin v pohotovostním režimu nebo pět hodin hovoru. Ještě než přejdu k závěrečné sumarizaci, zastavím se u fyzických parametrů. Přestože se jedná o odolný telefon, váží při rozměrech 105 × 47,5 × 16,8 milimetrů jen 93 gramů. Cena ani dostupnost tohoto modelu nejsou zatím známy, ale doufejme, že se objeví i u nás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka možností navigace

BenQ M7 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 105 × 47,5 × 16,8 mm, 93 g
  • sítě a datové přenosy: GSM (900, 1800, 1900 MHz) / GPRS, UMTS 2100 MHz
  • displej: aktivní TFT, rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev
  • procesor: Qualcomm 6250A
  • fotoaparát: rozlišení 2 MPx, natáčení videa, VGA kamera pro videohovory
  • konektivita: Bluetooth 1.2, miniUSB 1.1
  • paměť: vnitřní paměť 50 MB, slot pro paměťové karty microSD až do 2 GB
  • výdrž: 400 hodin v pohotovostním režimu nebo 5 hodin hovoru
  • podpora multimediálních formátů: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, XMF, MPEG4, 3GP
  • další funkce: zvýšená odolnost, GPS navigace, synchronizace s PC, tlačítko pro rychlý přístup k multimédiím
Diskuze (19) Další článek: Vodafone: ovce překonaly čivavy

Témata článku: Benq


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14