Benq M770G – zlatý elegán z východu

Divize Aceru – Acer CM – změnila na přelomu roku svůj název na Benq a s novými výrobky chce uspět v tvrdé konkurenci východu. Jedním z nadějných přístrojů má být i M770G, hezký prcek ve zlatavé barvě.
Benq M770G – zlatý elegán z východu

Divize známého Aceru – Acer Cm – se na přelomu roku přejmenovala na zajímavý název Benq. Známé výrobky Aceru (notebooky, kapesní počítače…) budeme i nadále vídat pod stejným názvem, některé výrobky se však vyskytnou na trhu pod dvěma názvy. Již dnes můžeme na stránkách Benq nalézt mnoho zajímavých produktů ze světa výpočetní techniky. Na CeBITu se nová značka presentovala několika velmi zajímavými a nadějnými mobily. Jedním z nich je i Benq M770G.

Zlatý je Benq

Klepněte pro větší obrázekŠasi mobilu je vyvedeno v netypické zlaté barvě a design je až přísně strohý a jednoduchý, žádné vybouleniny či jiné tvarování nenajdeme. Jde o malý kvádřík s mírně zaoblenými hranami. Celkový vzhled přístroje nehyzdí externí špalíček antény, což je dle mého názoru důležité. Rozměry stojí za zmínku: 99 × 42 × 18 milimetrů a váha je slušných 80 gramů.

Mobil nového výrobce, aby ustál v konkurenčním boji, musí mít i něco v “hlavě”. Benq M770G podporuje datové přenosy GPRS při slušné rychlosti 4+1 timeslot, které lze využít i v kombinaci s vestavěným WAP browserem ve verzi 1.2.1. Přístroj podporuje i standart EMS, těžko říct, jak si bude rozumět s několika vlastními standardy dalších výrobců. Pomyslnou třešní jsou polyfonní melodie.

Úspěch nového hráče

Trh s mobilními telefony je vcelku nasycen, a tak to má každý nový výrobce těžší a těžší. Chce-li prorazit, musí vyrobit přístroje nejen lahodící oku zákazníka, ale i vyspělé po technické stránce. Nové přístroje značky Benq vypadají podle prvních zkušeností zajímavě a dobrou zprávou je, že by se některé modely mohly objevit i na evropských trzích. Datum uvedení, ani cena není u modelu M770G zatím bohužel známá.

Diskuze (2) Další článek: Eurotel: poslouchejte hudbu v mobilu!

Témata článku: Benq

Určitě si přečtěte