Benq-Siemens S68 na vlastní ruce: milé, velmi milé překvapení

Jaké je to držet v ruce ohromnou naději značky Benq-Siemens? Stojí hliníkové tělo za to a nejsou tlačítka příliš malá? Sledovali jsme i vlastnosti displeje a zvukové schopnosti S68. Připravte se na jeden z brzkých bestsellerů!
Benq-Siemens S68 na vlastní ruce: milé, velmi milé překvapení

Nejdřív jsem byl skeptický. Vybalil jsem ukázkový vzorek nového Benq-Siemensu z krabice a říkal si „a jéje, zase ten ovládací čtverec bude mít vůli, je to tenké tintítko,“ a tak podobně. Neměl jsem to dělat, křivdil jsem.

V článku se zaměřím hlavně na pocity z používání S68 jako takového, k novinářům se dostal zatím jen nefinální kus. Takže půjde o držení v ruce, rychlost reakcí telefonu, přesnost stisku kláves apod. Když vás budou zajímat podrobné parametry, podívejte se na shrnující tabulku dole pod textem, nebo klikněte na odkaz do katalogu mobilů. Tam najdete všechny dosud zveřejněné vlastnosti novinky čerstvé mobilní značky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální obrázky Benq-Siemensu S68

To se musí nechat

Vzpomněl jsem si na model CC75, který jsem měl v ruce v létě. Tenkrát shodně jen jako ne zcela funkční vzorek. Dnes to vypadá, že s CC75 je nadobro konec, možná bychom ale mohli S68 označit za jeho plnohodnotnou náhradu. A je lepší, to se musí nechat. Na CC75 se mi líbilo, jak byl tenký. Třináctimilimetrovou tloušťku si ale ponechala i novinka a v ruce tak evokuje nafouknutou kreditku s displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
"Živé" obrázky

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon v ruce • zadní kryt

I hmotnost zůstala taky výborně nízko, jen 78,5 gramů. Nejsem tedy stoupencem lehkých telefonů, trochu potřebuji vědět, že v ruce třímám přístroj schopný volání a ne dětskou hračku. V případě S68 jsem na to ale ani na chvíli nepomyslel, přesvědčil mě broušený hliník přední části těla telefonu. Tu zadní kryje černý plast s výliskem společného loga Benq-Siemens. Volba materiálu je chvályhodná, na omak se jeví spíše jako tvrdá pryž. Neklouže v ruce a protože je jím pokryta celá zadní část telefonu, v dlani drží S68 jako málokterý jiný mobil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ze všech stran

Západky krytu jsou dostatečně dlouhé a na čtyřech místech, torzní tuhost těla je tak výborná. Ve vypnutém stavu zapomínám, že držím nefinální vzorek – ty mívají vlastnosti konstrukce zpravidla přesně opačné. Podsvícení klávesnice je bílé s nádechem modři a protože nejsou spáry mezi tlačítky zatím zapravené, dere se světlo a místy, kterými by nemělo. Je ovšem rovnoměrné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvícení klávesnice

On snad míří dovnitř

Stejně jako u modelu CC75 tvoží hlavní navigační klávesu obdélníkový rámeček s potvrzovacím středem. Směry se tisknou jistě, ani s potvrzovacím středem a velkým palcem na něm nejsou problémy. Oproti zmiňovanému modelu se zvětšila všechna ostatní tlačítka klávesnice, což je jedině ku prospěchu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily klávesnice • systémový konektor je jiný než doposud

Displej má 38 milimetrů na výšku a 28 pak do šířky, papírové rozlišení 132 × 176 bodů. Telefon se podařilo zapnout a prošel jsem pár dostupných složek nabídky. Potěšil mě kontrast a svítivost displeje, až do nulového bočního úhlu je stále čitelný, pakliže by to lidské oko svedlo. Je to stále Siemens, netřeba se zatím bát mocného zásahu Benqu. Poznat je to na umístění kontextových položek, fontu písma nebo klasického dotazu, zda „si telefon přejete opravdu zapnout“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej ve tmě


Ukázka nabídky telefonu (připomínáme, že jde o nefinální vzorek)

Změnila se ale grafika ikonek, k lepšímu. Jsou teď detailní, pěkně vykreslené a přitom názorné. Na hlavní displej se jich vejde dvanáct, anebo se dá maticové zobrazení přepnout do jedné velké ikony a popisky obřím písmem. Skvěle se odezírá časový údaj ve stavu nečinnosti, při zhasnutém displeji. Pohyb v nabídce je rychlý jako blesk, na nic nečekáte. Doufejme, že to do „finálky“ vydrží.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hodiny ve stavu nečinnosti • detail loga výrobce


Další displeje

Vyzvánění zajišťují čtyřiašedesátihlasé melodie, s MP3 soubory si telefon nerozumí. Je to docela škoda, protože zvukový projev hlasitých reproduktorů (na každé straně jeden) se hned teď může postavit vedle nejlepších mezi mobily. Působí, jako by membrány reproduktorů byly natočeny k jedné z ploch krytu. Míří ale přímo ven. Tolik středů, které mezi mobily mohou platit vlastně za basovou složku, jsem v telefonu snad ještě neslyšel. Perfektní zvukové vlastnosti se projevily i při hlasitém handsfree během zkušebního hovoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na bočních stranách jsou "výdechy" reproduktorů

Vidím mobil veliký

Třeba se jeho sláva nedotkne až hvězd, od toho tu budou jiní. Článek určitě vyzněl velmi pozitivně, jenže S68 má před sebou opravdu dobrou budoucnost, tím spíš, že už známe jeho cenu. Začne se prodávat v březnu za 4 200 korun. Těm, kteří hledí na volání a psaní zpráv, sem tam z mobilu zkontrolují elektronickou poštu a prohlédnou internet, těm se bude líbit. Není hloupý a má tělo, které by si klidně mohlo říct o větší sumu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Benq-Siemens S68: ve zkratce
cena ještě se neprodává
hodnocení zatím nehodnoceno
rozměry 108 × 44 × 13 mm
hmotnost 79 g
hlavní displej 132 × 176 bodů, aktivní, 262 tisíc barev
udávaná výdrž až 300 h (pohotovost), 300 min (hovor)
komunikace Bluetooth, systémový konektor, GPRS (třída 10)
paměť 8 MB, paměťová karta: ne
operační systém ne
adresář ano
vyzvánění polyfonní, 64 hlasů,
zprávy T9, MMS, e-mail
multimédia Java
fotoaparát ne
Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Diskuze (32) Další článek: Únorové Mobility: jak přenést číslo, velký přehled fotomobilů

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Benq-Siemens S68, Milé překvapení, Mil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14