Bere dech, ale bez kompromisů se neobejde. Find X posouvá bezrámečkovitost na 93,8 %

Kdo by byl řekl, že taková drobnost, jako je zmenšení rámečků kolem displeje přinese takové konstruktérské výzvy. Senzory, pro které bylo dosud dost místa, se najednou musí schovat jinam a je zajímavé sledovat, jak se různé firmy s výzvou perou a hledají cesty do budoucnosti.

Oppo Find X je s bezrámečkovitostí zatím nejdál, ale odsunutí senzorů na mechanicky vysouvaný modul s sebou nese problémy. Vysouvat se bude při každém odemčení telefonu, protože se k tomu používá technologie, která si opticky osahá váš obličej. To znamená, že si pokaždé cca sekund počkáte. Dá se s tím žít, ale moderní čtečky otisků jsou o řád rychlejší.

Vzhledem k pohyblivé části bude problém pro Find X vymyslet pouzdro. Kolik asi bude stát výměna displeje nebo těch krásně tvarovaných skleněných zad? Nechráněný telefon bude vystavený prachu. Jak si s ním poradí výsuvný mechanizmus? Také jeho vinou není telefon vodotěsný.

Kompromisů je tedy více, ale design u mnoha zákazníků všechno přebije a Find X bude silnou zbraní, se kterou Oppo zaútočí na Evropu.

Obrázky v galerii jsou screenshoty z videa Unbox Therapy.

Diskuze (5) Další článek: T-Mobile se potýká s opakovanými výpadky sítě. Problémy jsou hlavně s mobilním internetem

Témata článku: Oppo, Video, Technologie, Týden mobilně, Bezrámečkový displej, Oppo Find X, Konstruktér, Výsuvný mechanismus, Senzor, Pohyblivá část, Dech, Odemykání, Obličej, Přední kamera, Telefon, Evropa, Silná zbraň, Kompromis, Telefon vodotěsný, Displej, Unbox Therapy, Finda x, Vrchní část


Určitě si přečtěte