Bezdrátové handsfree doslova za hubičku

Při řízení automobilu musíte již nějaký ten pátek mít ve voze k dispozici handsfree sadu pro pohodlné telefonování. Jestli vám však zavazí její kabely, máme pro vás bezdrátovou sadu, jejíž cena nepřesáhne hranici tisíce korun.
Bezdrátové handsfree doslova za hubičku

Klepněte pro větší obrázekMyslím si, že nemusím příliš dopodrobna rozebírat skutečnost, že pevná handsfree sada není vhodná pro každého. Někteří z nás totiž mají přirozenou nechuť k vrtání do palubních desek svých plechových miláčků nebo nechtějí zatěžovat energetický zdroj automobilu dalšími spotřebiči nebo tahat pod čalouněním spoustu zbytečných kabelů.

Nejelegantnějším řešením tohoto problému je bezesporu handsfree sada bezdrátová, která bude k přenosu hlasu používat některou z radiových technologií. Již před časem se objevily sady založené povětšinou na uzavřených technologiích pochybné kvality; největší novinkou současnosti jsou sady s podporou moderního modrozubého spojení. Toto řešení má dvě nevýhody: nutnost spárovat automobil s mobilem nebývá příliš rutinní záležitostí a také cena těchto zařízení je více než vysoká a pro běžné smrtelníky se prozatím příliš nehodí. Také musí být splněna další podmínka - musíte vlastnit některý z moderních mobilních telefonů vybavených touto technologií.

Zajímavou sadu doslova miniaturních rozměrů lze však objednat již nyní - jedná se o malý bezdrátový modul schopný pracovat s kterýmkoli současným mobilním telefonem. Jde totiž o nastavitelný klip s citlivým elektrotretovým mikrofonem, který je možno připojit na reproduktor mobilního telefonu. Pro snímání vašeho hlasu se využívá vestavěného mikrofonu vašeho mobilu, proto jej musíte mít také vhodně v interiéru umístěn. Na telefonování s přístrojem v kapse či v tašce na zadním sedadle raději rovnou zapomeňte.

Po připojení zařízení k telefonu a jeho zapnutí je pak možno na vašem autorádiu naladit hlas z vašeho mobilního telefonu. Toto řešení však může být doslova dvousečnou zbraní - dosah tohoto zařízení bude až příliš velký a s přehledem přesáhnete hranice vašeho automobilu - i když v tomto případě bude jeho karoserie fungovat jako faradayova klec. Skutečnost, že vaše soukromé - a mnohdy až intimní - hovory může poslouchat každý bezdomovec vybavený tím nejlevnějším tranzistorákem není příliš lákavá.

Klepněte pro větší obrázek 

Také si nedovedu představit situaci, když se podobných zařízení sejde několik pohromadě - kupříkladu v autokině či v pořádné ranní zácpě. To pak můžete slyšet skutečně neuvěřitelné věci - jednotlivé hovory se míchají jeden přes druhý a stejně, jako vy slyšíte hovory všech ostatních, slyší také oni vás.

Klepněte pro větší obrázek

Podle mých informací je však především v zemi za velkou louží tato sada poměrně úspěšná a velmi dobře se prodává. Její cena se pohybuje okolo dvaceti dolarů a někteří prodejci nabízejí i možnost zaslaní tohoto přístroj do evropských zemích. Pokud po něčem takovém tedy zatoužíte, máte možnost - a pokud budete jediným uživatelem ve vašem okolí, budete mít i potřebné (a samozřejmě relativní) soukromí - i když čísla svých bankovních účtů a přístupová hesla k nim bych přes tuto handsfree určitě nikomu nediktoval.

Otázka do diskuse: báli byste se používat podobné zařízení či je vás popisovaná rizika vůbec nezajímají?

Diskuze (22) Další článek: Siemens A50: pro mobilní nováčky (test)

Témata článku: Příslušenství, Handsfree, Nejelegantnější řešení


Určitě si přečtěte