Bezdrátové „mailovátko“ Blackberry do roka v celé Evropě

O Blackberry, bezdrátovém zařízení pro příjem a odesílání e-mailů, příliš nepíšeme především proto, že je určeno zejména pro americký trh a v Evropě není vybudována potřebná bezdrátová síť. S rozvojem GPRS se ale do Evropy chystá masivně i Blackberry a slibuje celoevropskou působnost.
Klepněte pro větší obrázekBlackberry je v Americe mimořádně populární a směle konkuruje kapesním PDA a pagerům. V Americe mají pagery velkou tradici a Blackberry je právě dvoucestným pagerem napojeným na firemní e-mailový účet. Nemusíte se tedy nikam připojovat a získávat e-maily, ty si vás automaticky najdou. Blackberry je tak stále na příjmu a kromě práce s e-maily nabízí i další organizační funkce.

V Evropě, kde vládne GSM, nebylo využití Blackberry možné, trvalé připojení by se velmi prodražilo a Research in Motion, autor Blackberry, žádnou GSM variantu nenabízel. Letos se již situace začíná měnit. Od června je v Anglii nabízena GPRS varianta Blackberry, v současné době probíhají testy v Německu a do poloviny příštího roku by měla být pokryta větší část Evropy. Česká republika, i když má poskytovatele GPRS, není nyní na seznamu, Blackberry bude údajně možné využívat jen přes roaming. GPRS varianta Blackberry má proti svému americkému protějšku nejen zásuvku pro normální SIM kartu, ale je také doplněna o funkce telefonu, takže se dá používat jako normální GSM telefon. V Evropě se prodává luxusnější varianta Blackberry, která má zhruba rozměry Palmu V se stejně velkým displejem.

Klepněte pro větší obrázekGPRS provoz umožňuje Blackberry být neustále na příjmu. Platí se jen za přenesená data. Nemusíte ale mít obavy, že byste platili za 2MB přílohy. Do Blackberry putují jen první 2 kB zprávy a služba má od operátora specifickou tarifikaci. Displej je příjemně velký a kontrastní. Klávesnice je sice plnohodnotná qwerty, ale logicky kvůli rozměrům přístroje se na ní dá psát jen dvěma prsty.

Blackberry však není záležitostí pro studenty, je to v prvé řadě produkt pro velké podniky. K provozu totiž není potřeba jen kapesní zařízení v ceně 500 dolarů (400 liber), musíte investovat do firemního serveru, který například pro Microsoft Exchange a 20 uživatelů přijde na 2999 dolarů (2500 liber). I přes tyto vyšší pořizovací náklady Blackberry tiše válcuje Palmy a Pocket PC. Řada systémových integrátorů zařadila Blackberry do své nabídky jako výhodné řešení bezdrátové komunikace.

Témata článku: Blackberry, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Black, Rok

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 141

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 74

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 94