Billův útok: chytré telefony Microsoftu v první linii?

Svou podporu slibně se rozvíjejícímu trhu mobilních telefonů oznámil i největší výrobce softwarových produktů Microsoft. Se společností Texas Instruments nyní připravil první chytré telefony postavené na vlastním operačním systému.
Billův útok: chytré telefony Microsoftu v první linii?

Nová generace chytrých mobilních telefonů bude obsahovat nově představený operační systém Smartphone 2002, který vychází z prostředí současných kapesních počítačů předních světových výrobců. Přestože se o tomto systému mluví již delší dobu, nebyl podle našich informací doposud Microsoft schopen výrobcům těchto zařízení tento systém dodat. Z tohoto důvodu se téměř o půl roku zdrželo uvedení na trh telefonu Sendo Z100, který se začne prodávat o prázdninách letošního roku.

K palbě připravit!

Klepněte pro větší obrázekPřestože se na stránkách jiných webových časopisů objevila informace o zahájení výroby těchto přístrojů přímo Microsoftem, není tomu tak. Microsoft totiž dodává výrobcům pouze svůj operační systém a stanovuje jeho hardwarové nároky. Konečné řešení a výrobu jednotlivých přístrojů již nechává zcela v jejich řežii. Těmto spekulacím trochu napomohla poněkud nejasná tisková zpráva oznamující spolupráci se společnosti Texas Instruments.

I přes to však zůstává tato společnost jen jednou položkou na seznamu spolupracujících vyrobců, protože podle zdrojů společnosti Microsoft se rozhodla pro podporu specifikace Smartphone 2002 téměř desítka světových výrobců. Za všechny mohu jmenovat například anglické Sendo, korejský Samsung nebo taiwanský koncern HTC.

Útóóóóók!!!

Jak se zdá, schyluje se k ohromné bitvě mezi Microsoftem a sdružením Symbian, které vyvíjí a dodává vlastní operační systém pro stejné typy mobilních zařízení. Protože Symbian má již svůj systém hotov (verzi 6 můžete - mimo jiné - najít také v komunikátoru Nokia 9210 nebo nově připravované Nokii 7650), zvolili někteří z výrobců právě jej. Přestože Symbian před pár dny připravil již sedmou verzi tohoto systému, bude zajímavé sledovat, který z nich se do budoucna prosadí. Zůstanou výrobci věrni kvalitnímu - a pro mobilní zařízení daleko vhodnějšímu - systému Symbian nebo přesedlají na systém pocházející z dílen Microsoftu?

Témata článku: Microsoft, Ostatní, Telefony, Telefon, Útok

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

1.  12.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 60

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21