Black Shark 2: Herní monstrum bliká barvami a láká na Ludicrous Mode

Druhá generace hardcore herního smartphonu Black Shark 2 je zde. Uvnitř je nejvýkonnější čipset současnosti Qualcomm Snapdragon 855 a 12 GB RAM (plus úložiště 256 GB). Takovou techniku si může koupit kde který výrobce, ale Black Shark ji bere pouze jako základ pro paletu vlastních technologií.

  • Kapalinové chlazení ve více vrstvách a ještě účinnější. Výrobce udává, že je BS2 při hraní až o 14°C chladnější než konkurence se stejným čipsetem.
  • Tak jak auta mají sportovní režim, tak BS2 má Ludicrous Mode, který zvedne grafický výkon a udrží obnovovací frekvenci hry na vysokých hodnotách. O energetické náročnosti režimu se tisková zpráva taktně nezmiňuje.
  • Chlazení je prý tak účinné, že BS2 dostal rychlé nabíjení o výkonu 27 W a nabíjet se dá i při hře. Pět minut nabíjení stačí na půl hodiny hraní bez kabelu. Baterie o kapacitě 4 000 mAh vystačí na 5 hodin toho nejnáročnějšího hraní.
  • Okamžitý přechod z Wi-Fi na LTE. Telefon to prý zvládne do jedné sekundy, takže se nepřeruší ani na internetovou konektivitu velmi citlivé hry.
  • Displej s nejrychlejší odezvou na světě. BS2 má latenci doteku 43,5ms, pro srovnání uvádí výrobce i hodnotu pro iPhone 45ms, a Samsung Galaxy S10 60 ms (po BS2 je to prý druhý nejrychlejší Android).
  • Magic Press je technologie pro měření intenzity doteku. Tahle technologie byla v módě před lety, když Apple zavedl 3D Touch, na Androidech se neuchytila, Black Shark prý využití najde ve hrách. Třeba při střelbě už nebude nutné ťukat do spouště – lehké držení znamená pomalou kadenci, čím silněji zatlačíte, tím rychleji bude zbraň střílet.
  • Upravený je i operační systém, hráč si může zobrazit panel Performance Dashboard s informacemi o snímkovací frekvenci, teplotě procesoru atd.
  • Stereo reproduktory mají patřit k tomu nejvýkonnějšímu v mobilní říši, tři mikrofony mají odstranit šum nejen při hovoru, ale i hlasovém chatu při hře.
  • Hrát lze se samotným telefonem, s připojeným Black Shark Gamepad 3.0, případně přes HDMI připojenou televizí.
  • Na zádech je podsvícené logo a linky. Lze volit barvy světla a několik režimů, světelné efekty mohou reagovat na hudbu nebo zvuk ze hry.

Telefon  byl představen dnes ve 14:00 v domovské Číně, prodávat se má začít ještě dnes. Cenu můžeme zatím jen přepočítat z Yuanů a vychází na 14 tisíc u základní varianty a na 18 tisíc u špičkové verze s 12 GB RAM a 256 GB úložiště. Výrobce má ambice dostat telefon i na evropské trhy, podrobnější informace však budeme znát až později.

Diskuze (8) Další článek: Podíl „hloupých“ telefonů klesá. Vodafone už jich má v síti jenom pětinu

Témata článku: Xiaomi, Android, Čína, Herní mobily, Nabíjení, Wi-Fi, Výrobce, Telefon, Yuan, Hraní, Monstrum, Mode, Čipset


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

** Tmavý režim v telefonu opravdu umí šetřit baterii ** Google kvůli tomu přebarvuje všechny své aplikace ** Černé bude i iOS

Vladislav Kluska | 29