BlackBerry 7100t: stvořeno pro e-maily

BlackBerry 7100t možná na první pohled připomíná o trochu větší mobilní telefon, ale ve skutečnosti je to manažerský komunikátor, který je předurčen k pohodlné správě elektronické pošty. Je vybavený bluetooth a na první pohled zaujme nápaditým řešením klávesnice.
BlackBerry 7100t: stvořeno pro e-maily

Tak trochu jiný mobil

Dalším přírůstkem do rodiny komunikátorů BlackBerry amerického výrobce Research In Motion (RIM) je novinka s označením 7100t. Jedná se o přístroj konstrukcí podobný klasickému mobilnímu telefonu, jen je o něco rozložitější. Velký barevný displej s rozlišením 240×260 obrazových bodů dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev. Pod ním se rozkládá klávesnice, která má oproti běžným telefonům dva sloupce tlačítek navíc. Tři prostřední sloupce jsou barevně zvýrazněny a jejich tlačítka jsou standardní, numerická. Odlišnost originálního řešení hledejme v písmenných popiscích. Každé tlačítko supluje pár sousedních kláves klasické qwerty klávesnice. Díky speciálnímu slovníku pro rychlé vkládání textů, podobném T9, je psaní na novém BlackBerry velice pohodlné a jen mírně odlišné od zadávání textů s klasickou plnohodnotnou klávesnicí. Těsně pod displejem se pak ještě nachází řada funkčních tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

BlackBerry 7100t je určen pro provoz ve čtyřech frekvenčních pásmech sítí GSM – 850/900/1800/1900 MHz. Se svým okolím dokáže komunikovat rovněž pomocí bluetooth. Pro spojení s počítačem je k dispozici také USB rozhraní, jehož konektor nalezneme na levé straně přístroje hned vedle zdířky pro připojení handsfree. Na pravém boku mají místo rolovací kolečko s tlačítkem pro rychlý návrat v nabídce. Pod zadním krytem nalezneme baterii o kapacitě 1000mAh a nachází se zde také reproduktor pro hlasitý odposlech. Rozměry přístroje jsou 119×59×21 mm a hmotnost činí 120 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

E-maily jsou jeho gusto

Nové BlackBerry je primárně určeno pro práci, takže u něj nehledejme integrovaný fotoaparát nebo přehrávač hudebních souborů. Rovněž paměť je omezena pouze na 32 MB a nelze ji rozšířit paměťovými kartami. Milovníci multimediálních zpráv budou zklamáni, protože s BlackBarry si žádnou MMS neodešlou. Útěchou jim může být pouze schopnost MMS přijímat. Multimédií se však úplně nestraní, protože se dokáže rozeznít kvalitní dvaatřicetihlasou melodií. Při vyzvánění samozřejmě umí také vibrovat a o nenápadné upozornění se postará blikající dioda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavním polem působnosti pro BlackBerry je správa e-mailu. Ta je založena na podpoře technologie BlackBerry Enterprise Server, která umožňuje pohodlnou správu elektronické pošty nejen pomocí automatického převodu POP3 nebo IMAP4 e-mailů přímo do telefonu, ale umožňuje přístup k e-mailům a informacím ze systémů MS Exchange nebo Lotus Domino i přes firemní firewall. Komunikátor si rozumí i s přílohami ve standardních formátech, které je schopen přijmout i otevřít. Tato technologie se rovněž implantuje do moderních manažerských mobilů (například Siemens SK65) nebo do kapesních počítačů.

Dále je možné pohodlně synchronizovat úkoly, kalendář, poznámky a kontakty s aplikacemi MS Outlook, Lotus Notes a dalšími. Internet je možné sledovat pomocí HTML prohlížeče, o jehož pohodlné ovládání se stará již zmiňované rolovací kolečko na boku telefonu. K datové výměně slouží GPRS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

BlackBerry 7100t je zajímavým pomocníkem pro manažery, kteří chtějí mít neustálý přehled o své elektronické poště a vyžadují pohodlnou organizaci času v úhledném balení mobilního telefonu. Jistě by si našel mnoho příznivců i u nás a je proto docela škoda, že se zatím bude nabízet pouze u amerického T-Mobilu.

Diskuze (4) Další článek: Jak najít v okolí Wi-Fi hotspot? Textovkou

Témata článku: Blackberry, Software pro mobily, Software pro PC, E-mail, Siemens SK65, Mail, Firemní firewall, Black


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41