BlackBerry pomohl model Z10, ve ztrátě ale zůstává

BlackBerry prodalo téměř 7 milionů telefonů. Příjmy společnosti vzrostly od loňského roku o 15 procent, na zisk to však nestačilo.
BlackBerry pomohl model Z10, ve ztrátě ale zůstává

Začátkem letošního roku započala společnost BlackBerry novou éru, když přispěchala se zcela přepracovaným systémem BlackBerry 10 a vlajkovým modelem BlackBerry Z10. Finanční výsledky za první čtvrtletí dávaly naději, že se v dohledné době zastaví strmý pád této kanadské společnosti. Nyní byly zveřejněny hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí roku 2013, které by měly naplno ukázat, jestli bude nové směřování BlackBerry úspěšné. Jejich společným jmenovatelem je poměrně výrazný meziroční růst.

Klepněte pro větší obrázek
Na trhu se prozatím prodávají pouze dva telefony s BlackBerry 10.

Tisková zpráva prozrazuje, že společnost v uplynulém čtvrtletí vyexpedovala 6,8 milionů chytrých telefonů a přibližně 100 tisíc tabletů PlayBook. To je o 13 procent více, než za stejné období v loňském roce. Položka prodejů hardwaru se na celkovém zisku společnosti podílí ze 71 %, dalších 26 % z příjmů inkasovalo BlackBerry za své služby a zbylé 3 procenta pochází z dále nespecifikovaných zdrojů. V součtu všech položek vykázalo BlackBerry příjmy ve výši 3,1 miliardy dolarů. To značí meziroční nárůst o 15 procent.

Klepněte pro větší obrázek
V červenci by se k nim mělo připojit také levnější BlackBerry Q5

Vlivem pokračující restrukturalizace však BlackBerry i v tomto čtvrtletí zůstalo v červených číslech, když celková ztráta činí 84 milionů dolarů. Do kladných čísel v následujícím účetním období má společnosti dostat také model BlackBerry Q10, který se právě těchto dnech začíná prodávat i na českém trhu. Navíc se v následujících týdnech začne prodávat nový model BlackBerry Q5, jenž bude ze všech tří letošních novinek nejlevnější.

Diskuze (17) Další článek: Voocall novým virtuálem. Účtuje po sekundách

Témata článku: Blackberry, Smartphony, Hospodaření a finance, Blackberry Q10, Blackberry Q5, Blackberry Z10, Black, Model, Inkaso

Určitě si přečtěte