Blikající textovky snadno a rychle

Některé mobilní telefony Nokia dokáží posílat i zobrazovat blikající textové zprávy. Objevili jsme užitečný program, která vám pomůže s tvorbou těchto zpráv přímo na osobním počítači. A umí ještě pár drobností navíc.
Blikající textovky snadno a rychle

FLASHMSG – zajímavý malý prográmek s poněkud tajemným názvem jsme objevili na nenápadných webových stránkách. Již podle sejmutých obrazovek nám bylo jasné, že se určitě nejedná o žádné ořezávátko, kterých – jak musíme všichni uznat – se v rozsáhlých zákoutích Internetu vyskytuje více než hodně.

Klepněte pro větší obrázek

Co tedy všechno dokáže? Předně dokáže komunikovat s mobilními telefony Nokia prostřednictvím infračerveného portu nebo kabelu připojeném na sériový port stolního počítače. Já jsem zkoušel komunikaci prostřednictvím infračerveného portu a vše fungovalo správně a na první kliknutí.

Program není třeba instalovat – pouze jej stáhnete z webu jeho autora, rozbalíte a spustíte jediný .exe soubor uložený v archivním souboru. Po spuštění připojte svoji Nokii kabelem nebo povolte komunikaci infračervených portů a na úvodní obrazovce zvolte z rozbalovacího menu příslušný COM port.

A nyní již můžete do sytosti blbnout – vytvářet a odesílat blikající textovky lze ihned na první zobrazené záložce. Blikající textovku však nemusíte přímo odeslat, ale lze ji uložit do paměti telefonu jako předlohu pro další zprávy. Také můžete využít jednu z mnoha přednastavených blikajících obrázků – je libo vánoční stromeček s blikajícími svíčkami nebo zamilované srdíčko? Ano, i takové předlohy lze najít na domovských stránkách programu.

S tímto programem však můžete provádět i jiné vylomeniny. Malý symbol obálky na horní nástrojové liště zřejmě všichni znáte – víte ale, že zde může být zobrazena třeba ikonka e-mailu nebo hlasové schránky? Zkuste ho nahrát či poslat na displej někoho ze svých známých a poté potají sledujte jeho rozpačité reakce.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Z dalších funkcí máte k dispozici práci s logy operátora – můžete buď nahrát do mobilu logo nové či smazat logo stávající. Poslední nepopsanou, ale bezesporu zajímavou, funkcí je možnost uložení blikajícího záznamu do telefonního seznamu. Zkuste to a uvidíte – blikající položku v seznamu určitě vy ani kdokoli jiný nepřehlédnete.

Klepněte pro větší obrázek

To nejlepší jsem si nechal na konec tohoto článku. Celý program je totiž zdarma a za jeho použití není nutné platit jakýkoli poplatek. Autor do budoucna slibuje další rozšíření a vylepšení jeho funkčnosti – zdá se tedy, že se do budoucna máme na co těšit.

Diskuze (28) Další článek: Textovkové telefonní budky Telecomu: úspěch nebo propadák?

Témata článku: Nokia, Text


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10