Blíží se konec značky Sony Ericsson?

Sony Ericsson se potýká s vážnými problémy a to se nelíbí Sony. Budou Japonci vyrábět mobily pod vlastní značkou?
Blíží se konec značky Sony Ericsson?

Letošní rok není pro švédsko-japonského výrobce mobilů rozhodně jednoduchý. Trápí jej špatná čísla prodejnosti, potýká se poklesem zisků a do uvedení komunikátoru Xperia na trh nemá ve svém portfoliu zatím žádnou zásadní novinku, díky které by mohl nastat zvrat v nepříznivém vývoji.

Klepněte pro větší obrázek

Situaci už začalo řešit i nejvyšší vedení konsorcia a generální ředitel společnosti Sony Howard Stringer nevylučuje ani zánik společné značky Sony Ericsson. Jak uvedl pro německý deník Die Welt: „Prožíváme bezesporu obtížný rok, ale vyplatit partnera ze společného podniku není nikdy jednoduchá záležitost“. Pokud šéf mluví rovnou o vyplacení, nelze brát situaci na lehkou váhu.

Sony vypracovala předběžnou finanční analýzu za aktuální fiskální rok a kvůli neúspěchu společného podniku s Ericssonem musela své odhadované zisky ponížit o 17 procent. Na vině ale samozřejmě nejsou pouze neuspokojivé prodeje. Na poli mobilních telefonů totiž nastala neúprosná bitva ve stlačování cen, která ještě více připravuje společnost o zisk.

Klepněte pro větší obrázek 
Generální ředitel Sony Corporation Howard Stringer (foto: AFP)

Stringer k tomu dodává: „Buď budeme spolupracovat tak, jak tomu bylo před dvěma lety, nebo existence našeho společného podniku bude muset najít jiné řešení“. Tím by mohlo být znovurozdělení na dvě samostatné značky, tedy návrat k situaci, která na mobilním trhu panovala před více než šesti lety.

Pokud by k rozpadu konsorcia opravdu došlo, není jasné, zda by oba spoluvlastníci pokračovali v produkci mobilních přístrojů. Všechny zásadní brandy, jako je Cybershot pro fotomobily, Walkman pro hudební telefony nebo nejnověji použitá Bravia pro televizní mobily, totiž vlastní společnost Sony. Ta drží také značku Playstation, kterou nechce do mobilní sféry zatím pustit. Že by japonští manažeři čekali, až se budou prodávat herní mobily jen pod značkou Sony?

Zdroj: Die Welt

Diskuze (165) Další článek: Proč nekupovat iPhone, jak nahradit T610i a co s certifikací u Symbianu

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Herní mobily, Konec, Son, Nejvyšší vedení, Německý deník, Jednoduchá záležitost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136