Blíží se konec značky Sony Ericsson?

Sony Ericsson se potýká s vážnými problémy a to se nelíbí Sony. Budou Japonci vyrábět mobily pod vlastní značkou?
Blíží se konec značky Sony Ericsson?

Letošní rok není pro švédsko-japonského výrobce mobilů rozhodně jednoduchý. Trápí jej špatná čísla prodejnosti, potýká se poklesem zisků a do uvedení komunikátoru Xperia na trh nemá ve svém portfoliu zatím žádnou zásadní novinku, díky které by mohl nastat zvrat v nepříznivém vývoji.

Klepněte pro větší obrázek

Situaci už začalo řešit i nejvyšší vedení konsorcia a generální ředitel společnosti Sony Howard Stringer nevylučuje ani zánik společné značky Sony Ericsson. Jak uvedl pro německý deník Die Welt: „Prožíváme bezesporu obtížný rok, ale vyplatit partnera ze společného podniku není nikdy jednoduchá záležitost“. Pokud šéf mluví rovnou o vyplacení, nelze brát situaci na lehkou váhu.

Sony vypracovala předběžnou finanční analýzu za aktuální fiskální rok a kvůli neúspěchu společného podniku s Ericssonem musela své odhadované zisky ponížit o 17 procent. Na vině ale samozřejmě nejsou pouze neuspokojivé prodeje. Na poli mobilních telefonů totiž nastala neúprosná bitva ve stlačování cen, která ještě více připravuje společnost o zisk.

Klepněte pro větší obrázek 
Generální ředitel Sony Corporation Howard Stringer (foto: AFP)

Stringer k tomu dodává: „Buď budeme spolupracovat tak, jak tomu bylo před dvěma lety, nebo existence našeho společného podniku bude muset najít jiné řešení“. Tím by mohlo být znovurozdělení na dvě samostatné značky, tedy návrat k situaci, která na mobilním trhu panovala před více než šesti lety.

Pokud by k rozpadu konsorcia opravdu došlo, není jasné, zda by oba spoluvlastníci pokračovali v produkci mobilních přístrojů. Všechny zásadní brandy, jako je Cybershot pro fotomobily, Walkman pro hudební telefony nebo nejnověji použitá Bravia pro televizní mobily, totiž vlastní společnost Sony. Ta drží také značku Playstation, kterou nechce do mobilní sféry zatím pustit. Že by japonští manažeři čekali, až se budou prodávat herní mobily jen pod značkou Sony?

Zdroj: Die Welt

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony

165 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Michal 3. 11. 2008 0:04:49
    Proc by delali nejaky "nabuseny" telefon a udelali jej bez os? To nedava...
  • bambus 4. 9. 2008 22:27:16
    :-DJenze Nokijka tu s nama bude hooodne dlouho.:-DNe vazne, SE proste...
  • Janek 4. 9. 2008 20:55:29
    Nemůžeš posuzovat mobily podle toho, jestli maj jack a joystick. Vem si...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení