BodyCom: kreditka s mobilem a kapesním počítačem

Od kreditní karty se liší tím, že má velký displej, umí telefonovat, má v sobě kapesní počítač a ovládá to prohlížeč Internetu hlasem. Co je to?
BodyCom: kreditka s mobilem a kapesním počítačem
To, že vývoj v mobilních komunikacích směřuje k zařízením spojující PDA a mobilní telefon, dokazuje stále více ať už funkčních, nebo připravovaných modelů. Mezi ty „chystané“ se řadí i Forum Smart Card 919 a Forum Slim Line 919 od u nás méně známé společnosti BodyCom.

Budoucnost má velikost kreditní karty!

Na první pohled by zřejmě nikoho nenapadlo, že přístroj obsahuje mobilní telefon nebýt malé antény. Tělu telefonu, můžeme-li to tak nazvat, dominuje dotekový barevný 3palcový (7,6 cm) displej s rozlišením 240 x 320 pixelů. Je až neuvěřitelné, co všechno se tvůrcům podařilo do přístroje jen o trochu většího, než je velikost kreditní karty (samozřejmě ne tloušťkou) vměstnat.

PDA spojené s mobilním telefonem je zde doplněno o internetový prohlížeč a wapový prohlížeč (verze 1,2) využívající technologie GPRS pro pohodlné a hlavně rychlé surfování. Pomocí Voice XML můžete ovládat svůj prohlížeč „hands-free“ – tedy hlasem. Díky operačnímu systému Windows CE 3.0, 32 až 128 MB operační paměti a hlavně procesoru Intel StrongArm pracujícím na 200 MHz budeme moci plynule přehrávat video ve formátech MPEG-2, MPEG-4 a hudební formát MP3. „Světoběžníky“ potěší podpora jak 900/1800MHz tak i 1900MHz sítě. Další zvláštností je čtečka čipových karet ať už kreditních, řidičských průkazů či karet pojišťovny u modelu Forum Smart Card 919.

Připojíte cokoliv

Hlavní předností přístrojů mají být tzv. Backpack moduly, tedy přídavné zařízení obsahující buď miniaturní kameru, čtečku karet Compact Flash, GPS přijímač, nebo dokonce snímač otisku prstu. Konečně si budeme moci posílat fotografie „mobilně“.

Oba přístroje byly představeny na nedávno proběhnuvším světovém kongresu GSM v Cannes ve Francii. Cena obou modelů však není dosud známa, stejně jako datum uvedení obou modelů na trh. Otázkou zůstává, zda se dočkáme těchto smartphonů i v naší zemi.

Diskuze (7) Další článek: Paegas Info je celý týden zadarmo!

Témata článku: Ostatní, Kredit, Počítač, Bod, Kreditka, Mobil, Přídavné zařízení, Kapesní počítač

Určitě si přečtěte