Bojkot, Antibojkot a jiné…

V souvislosti se změnami přichystanými společností T-Mobile se rozpoutalo na internetu i mimo něj mnoho diskusí a vzniklo několik iniciativ, s nimiž přišla i spousta polemik a různých návrhů, jak „situaci řešit“. Mnohé z nich jsou, mírně řečeno, kuriózní.
Bojkot, Antibojkot a jiné…

Kromě iracionálního, leč obvyklého boje o to, který operátor je „nej...“ asi nejčastěji zaznívá slovo „bojkot“. Bojkotovat by rozhořčení klienti měli leccos - zpoplatněnou SMS bránu, celé T-zones, volaní i příjem hovorů v  určité datum, zavádění MMS... Objevila se však i petice vyzývající k  antibojkotu. V  diskusích často zaznívá i názor hraničící s  nezákonností - použít Twist kartu k  odebrání zboží či služeb hluboko do minusu a tím způsobit „zlému“ operátorovi co největší škodu.

Antibojkot - sice ne zcela souhlasím s  autorčinými tezemi, ale rozhodně jde o svobodné vyjádření slušnou formou publikovaného názoru. Nechápu autorčiny cíle a vzhledem k  počtu „signatářů“ asi nejsem ojedinělý, ale přesto její snahu nehaním. Zato některé z  reakcí, jenž zazněly na její adresu, svědčí o nízké duševní úrovni pisatelů a jejich psychické nevyrovnanosti projevující se brutální syrovostí.

Možnost navrácení nepoužitého kreditu z  Twist karet - pokud by T-Mobile umožnil tuto formu odchodu plošně, získal by můj obdiv za prozíravou marketingovou akci. Myslím, že mnozí váhající by nepřestali jeho služeb používat už proto, že jim byla dána průkazná možnost toto udělat. Bohužel, zatím nic podobného oznámeno nebylo a poukazování na možnost zneužití na mne působí, mírně řečeno, nepřesvědčivě. Není přece problém navrácení omezit na kredit dobitý kupříkladu před 15. 1. 2003.

Obavy, aby náhodou kredit neoprávněně nezískal někdo, kdo kartu nabyl nelegálně (jinak řečeno ji ukradl), rovněž, od operátora, který nepodporuje provoz tzv. BlackListu, nejsou právě věrohodné.

Vyčerpání kreditu „do minusu“ - tento krok bezesporu zvolí mnoho lidí s  chováním T-Mobile nespokojených, zejména lidí impulzivních a neuvažujících nad možnými následky. Tím, že vědomě „zakoupí“ službu či zboží bez ochoty toto uhradit, se totiž dopouštějí trestného činu krádeže nebo podvodu. Navíc platby neprobíhají on-line a tak jejich protest ne vždy postihne zvolený cíl, ale třeba provozovatele nebo prodejce dané služby.

A pokud si někdo myslí, že „anonymní“ Twist karta je nevysledovatelná při případném vyšetřování trestního oznámení, je na omylu. Mechanismů, jak zjistit majitele karty, z  níž byla provedena podvodná transakce, je několik.

Zásah státní moci - jako zřejmě nejkurióznější mi připadala výzva adresovaná Ministerstvu informatiky a jeho vrcholnému představiteli, ministru Mlynářovi, k  omezení práv T-Mobile v podnikání nespadajícího pod státní regulaci.

Na můj vkus navíc tato touha příliš zavání praktikami obvyklými v  nedávných dobách...

Podání žaloby - možná, leč podle mého mínění naprosto neúčinná forma protestu. Osobně se domnívám, že společnost, jako T-Mobile má Všeobecné podmínky vypilovány tak, aby žaloba pro nedodržení smlouvy nemohla být účinná a zatím mi žádný právník nebyl schopen dodat jednoznačné argumenty, proč by měla.

Jsem velice zvědav, jak se celá situace bude dále vyvíjet a jaký bude konečný výsledek tahanic o zpoplatnění SMS z  internetu, neboť o to tady jde především…

Témata článku: Operátoři, T-Mobile

158 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Bogota 20. 2. 2003 10:50:43
    Pomůže více kamarádů, kterým jsem již pomohl. Ti to pochopí a když každej...
  • Mio 20. 2. 2003 10:26:51
    Jo kámo, to máš jistě pravdu, ale většina mých klientů tohle ani neví. A...
  • Ivan 31. 1. 2003 21:38:24

    Nevím, ale přijde mi jako velmi absurdní (jak psal někdo výše), že...

Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení