Březnové novinky T-Mobilu

Po včerejších cenách zveřejňujeme několik nových služeb a doplněných služeb, které si na březen nachystal T-Mobile.
Březnové novinky T-Mobilu
Novinku s názvem Audio Info nabídne T-Mobile svým zákazníkům od začátku příštího týdne. Nová služba přehraje uživateli zvukovou zprávu informující o aktuálním politickém, ekonomickém nebo kulturním dění. Již v 28 mobilních sítích třiadvaceti zemí světa lze využívat službu T-Mobile GPRS. Pouhých 200 Kč, tedy o polovinu méně než doposud, bude od 3. března 2003 minimální dobíjecí částka, která uživatelům předplacených služeb Twist prodlouží platnost kreditu. Především pro firemní klientelu je určena nová služba T-Mobile Privátní SMS brána, která umožní provozovat vlastní bránu pro odesílání a příjem SMS zpráv v rámci firemního intranetu nebo internetu.

Audio Info

Nová služba Audio Info je rozšířením oblíbené služby T-Mobile Info, která nabízí informace prostřednictvím SMS. Zákazník, který je přihlášený do informačního kanálu služby T-Mobile Info (např. +NEWS, +SPORT, +BUSI), obdrží zprávu, která obsahuje také odkaz na telefonní číslo. Na něm se lze dozvědět další informace týkající se aktuální zprávy obdržené formou SMS, například reálný zvukový záznam vyjádření politické osobnosti k dané problematice.

Po zavolání na uvedené číslo přehraje služba uživateli hlasovou zprávu a poté systém zavěsí. Platnost zprávy, tzn. doba, po kterou je na uvedeném čísle informace související s určitou SMS zprávou k dispozici, je 24 hodin od okamžiku jejího zveřejnění (odeslání SMS zprávy). Za volání na číslo obsažené v SMS zprávě je paušálním a twistovým zákazníkům účtována cena 5,00 Kč/min (5,25 Kč/min včetně DPH).

Přehled položek v rámci T-Mobile Info, které nabízejí doplňkové hlasové zprávy:

1. Hlavní zprávy (NEWS)
2. Zprávy z domova (NEWS CR)
3. Zprávy ze světa (NEWS W)
4. Zprávy o Evropské unii (NEWS EU)
5. Hlavní ekonomické zprávy (NEWS EKO)
6. Ekonomické zprávy z domova (BUSI CR)
7. Ekonomické zprávy ze světa (BUSI W)
8. Hlavní zprávy ze sportu (SPORT)
9. Sport - Fotbal (SPORT F)
10. Sport - Hokej (SPORT H)
11. Sport - F1 a automobilový sport (SPORT M)
12. Sport - Tenis (SPORT T)

Noví partneři pro GPRS roaming

T-Mobile dále rozšířil počet zemí, v nichž lze využívat výhod služby GPRS roaming, na dvacet tři, a stal se tak operátorem s nejvyšším počtem partnerů v této oblasti. V poslední době se novými zahraničními partnery pro GPRS staly Izrael, Litva, Norsko a Singapur. Zákazníci mohou ve všech těchto zemích využívat celou řadu služeb, které jsou založené na datových přenosech prostřednictvím technologie GPRS a na jaké jsou zvyklí v domácí síti, např. odesílání a příjem multimediálních zpráv MMS (fotografií i videozáznamů) nebo službu GPRSpeed. Až do odvolání není zákazníkovi účtována denní platba za využívání služby, a tak i v zahraničí platí pouze za přenesená data.

Přehled zemí, v nichž lze využít výhod služby T-Mobile GPRS roaming:

Země Operátor
1. Finsko Sonera
2. Francie Orange
3. Hongkong CSL
4. Chorvatsko Croatian Telecom
5. Itálie TIM; Vodafone
6. Izrael Orange
7. Litva Bite
8. Maďarsko Westel
9. Monako Orange
10. Německo T-Mobile
11. Nizozemsko BEN
12. Norsko Telenor; Netcom
13. Polsko ERA
14. Rakousko T-Mobile
15. San Marino TIM; Vodafone
16. Singapur Singtel
17. Slovensko EuroTel
18. Španělsko Telefónica
19. Švédsko Telia
20. Švýcarsko Sunrise
21. USA T-Mobile
22. Vatikán TIM; Vodafone
23. Velká Británie T-Mobile; O2

T-Mobile Privátní SMS brána

Privátní SMS brána je software, který funguje jako webový server a umožňuje provozovat vlastní bránu pro posílání SMS zpráv z firemního intranetu nebo internetu. Pro odesílání a příjem zpráv využívá pevného připojení do SMS centra (prostřednictvím služby T-Mobile SMS Connect nebo T-Mobile SMSC Direct), popřípadě mobilní zařízení s T-Mobile SIM kartou připojené k počítači (mobilní telefony, GSM moduly). Privátní SMS bránu lze přizpůsobit firemnímu stylu a dalším požadavkům na vzhled a způsob komunikace s uživateli. Lze ji také propojit s jinými firemními aplikacemi a SMS zprávy poté odesílat přímo z těchto aplikací.

Nová služba bude pro zákazníky dostupná od 3. března. Bližší informace o T-Mobile Privátní SMS bráně budou následovat ve zvláštní tiskové zprávě o SMS službách pro firemní klientelu.

Diskuze (5) Další článek: T-Mobile zlevnil SMS u Twistu? Kdepak, jen neaktualizuje svůj web.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Březno, Mobil, Zahraniční partner


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31