BT Jack: praktická pomůcka pro bluejacking

Bluejacking je zábavná kratochvíle, kterou může majitel bluetoothového telefonu překvapit a vyvádět z míry ostatní uživatele. U symbianového chytrého mobilu mu při tom pomůže program BT Jack.
BT Jack: praktická pomůcka pro bluejacking

Termín bluejacking se používá pro činnost, která tak trochu zneužívá bezdrátovou technologii Bluetooth. Na jiný modrozubý telefon s ní pošlete vizitku, ze které při vhodném pojmenování telefonu nelze rozpoznat uživatele, takže si do ní můžete dovolit napsat různé vtipné hlášky. Potom se bavíte reakcemi osoby, která o vás neví.

O bluejackingu jsme podrobně psali loni, takže pro další informace doporučuji klepnout na tento článek. Budu se už věnovat přímo programu BT Jack, který při této činnosti pomůže.

  
Ikona v nabídce programů • po spuštění • hlavní nabídka

Modrý spam

BT Jack je program pro symbianové chytré telefony řady Series 60. Byl testován na Nokii 7650, funguje ale i na N-Gage nebo Siemensu SX1, kde jsem ho testoval. Jeho autorem je společnost Axima, která provozuje portál MojeLogo, a na wapové stránce wap.mojelogo.cz si také můžete stáhnout demoverzi. I s ní si užijete spoustu zábavy, jediným omezením je zaslání nanejvýš pěti vizitek při jediném spuštění. Registrací v ceně 30 kreditů mojelogo (30 Kč), získáte možnost takřka neomezeného posílání.

 
Registrační okno, klíč získáte na této stránce

Vtip programu spočívá v tom, že nastavenou vizitku odešle na každé bluetoothové zařízení, které najde. Oběti nemusíte vyhledávat ručně, telefon si je najde sám, můžete jen sledovat. Nevýhodou ale je, že nevidíte, na koho právě „střílíte“. Při manuálním bluejackingu lze často přesně určit cíl a zaměřit se na jeho reakce.


Oběť většinou vůbec nebude tušit, která bije

Díky podpoře multitaskingu v chytrých telefonech řady Series 60 lze BT Jack skrýt do pozadí a jenom zanechávat stopy. Na jeden telefon se při jednom spuštění programu pošle jen jedna vizitka, nehrozí tedy, že byste příjemce zahltili nevyžádanými zprávami.


Právě se posílají zprávy • BT Jack běžící v pozadí

Ve statistikách si potom můžete prohlédnout, kolik nešťastníků se zapnutým Bluetooth jste ulovili. Bohužel zde ale už nejsou podrobnější informace například o názvu mobilu nebo datu a čase úspěšného zásahu. Tyto funkce už ani nemůžeme čekat, protože vývoj aplikace byl zastaven, výrobce má jiné priority.

  
Můžete si nastavit, kolik vizitek chcete odeslat; na posledním obrázku
je statistika přijetí zpráv

BT Jack ale lze využít i serióznějším způsobem. Představte si, že jste na nějaké schůzce s větším počtem lidí a chcete všem poslat svoji vizitku. Místo legrační hlášky proto do programu zadáte své kontaktní údaje a spustíte zasílání. Můžete zde mít také reklamu a procházením mezi lidmi v tramvaji, v kině čí v obchodech propagovat svoji firmu.

 
Seriózní vizitka

Ve zkratce

Název: BT Jack
Zdroj: MojeLogo
Kontakt: www.mojelogo.cz, wap.mojelogo.cz
Cena: funkční demoverze, 30 Kč

Diskuze (25) Další článek: Plnohodnotná klávesnice pro všechny chytré mobily s Bluetooth

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia N-Gage, BLU, Jack


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 69

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 78

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11