Bude Motorola opisovat od Nokie?

Ovládaní mobilních telefonů Motorola bylo častokrát vyčítána menší uživatelská přítulnost. Přestože ovládaní nejnovějších modelů již doznalo jistých vylepšení, schyluje se k obrovské revoluci. Chcete být u toho?
Bude Motorola opisovat od Nokie? | wikipedia

Podle svého nedávného vyjádření totiž Motorola připravuje a v nejbližší době také začne uvádět mobilní telefony s úplně novým a přepracovaným ovládáním. Nové modely tohoto amerického výrobce prý budou uživatelský ještě více přítulné než například současné mobily konkurenční Nokie nebo třeba korejského Samsung, které patří mezi ergonomickou špičku.

Podle vyjádření předních představitelů Motoroly bude tato změna ovládání stejně převratná, jako přechod z textového řádku DOSu do grafického prostředí systému Windows na stolních počítačích. Zajímalo nás, jakým způsobem chce Motorola této změny dosáhnout.

Kámen na kameni

Naše zjištění však bylo velmi překvapující – při vývoji nového ovládání bude Motorola spolupracovat právě s finskou společností Nokia. Nebude se však jednat o kopii pracovního prostředí současných Nokií – Motorola se přiučí jen v oblasti uživatelské přívětivosti. Dočkáme se tak přepracovaných ovládacích prvků nových Motorol – měly by totiž obsahovat podobný (ne-li stejný) ovládací váleček, na jaký jsme zvyklí ze starší Nokie 7110.

Nepřekvapil by nás však ani dotykový displej či zařízení podobné trackpadu známého z notebooků či přenosných počítačů. Ovládání by bylo dotykové, avšak mobil by se neovládal prostřednictvím běžného dotykového pera, ale obyčejným prstem – ten máme totiž stále k dispozici.

Zjednodušená však má být také filosofie ovládání – novou textovou zprávu má být možno vytvořit pouze několika málo logickými kroky.

Překvápko se nekoná?

Tato změna přístupu k ovládání mobilů se však dala očekávat. Nově představené Motoroly totiž překvapily svým zajímavým až provokujícím vzhledem. Myslím také, že se shodneme na skutečnosti, že provokující mobilní telefony si zaslouží také provokující a originální ovládání. Jednoduché ovládání.

Otázka na závěr: přivykli jste si ovládání Motorol? Přivítáte tuto změnu?


Přečtěte si o všech nových Motorolách:

Diskuze (6) Další článek: Vše, co potřebujete vědět o Eurotel Go

Témata článku: Motorola, Nokia, Motor, Ovládací váleček


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39