Bude Siemens prodávat mobily Motorola?

Komerční spuštění sítí třetí generace se nezadržitelně blíží. Ne všichni výrobci však mají k dispozici odpovídající terminály. Siemens se rozhodl, že místo vývoje vlastních vsadí raději na Motorolu.
Bude Siemens prodávat mobily Motorola?

Sítě třetí generace jsou zcela jistě budoucností mobilní komunikace. Vyžadují však úplně nové typy mobilních telefonů. Tyto přístroje - někdy nazývané také terminály - však budou daleko více příbuzné se současnými kapesními počítači než mobilními telefony. A o to jde - posílání a přijímání dat velkými rychlostmi je ten pravý důvod pro budování těchto mobilních sítí.

Mají na to?

Výrobci mobilních telefonů se však musí náležitě připravit. Výhodu mají ti, kteří již dnes do oblasti kapesních počítačů "fušují" a mají tedy s těmito zařízení určité zkušenosti. Pravým opakem jsou výrobci, kteří moc do kapesáků nedělají a pouze s nimi vzdáleně koketují. Takový je i Siemens, který sice vyrábí skvělé mobilní telefony, ale kapesní počítače mu jsou poměrně cizí. Jeho poslední pokus o kombinaci mobilního telefonu s kapesním počítačem dopadl poměrně neslavně - Siemens SX45 je (vinou použitého hardwaru) velké a nepraktické zařízení s pomalým a dnes již téměř nepoužívaným - procesorem.

Právě toto mohlo být důvodem rozhodnutí, že pro sítě třetí generace nebude Siemens vyvíjet vlastní mobilní terminály, ale sáhne po hardwaru americké společnosti Motorola. Motorola totiž má pro síť třetí generace připravenu novou řadu přístrojů s poněkud tajemným označením i.300. Pro snadnější představu vám pouze povím, že na CeBITu nově představená Motorola A820 je právě příslušnicí této řady.

Zdá se tedy, že o budoucnosti mobilních terminálů Siemensu je již rozhodnuto - první přístroje pocházejících z dílen Motoroly by měl začít Siemens nabízet již počátkem příštího roku. Nabízí se otázka, čím budou přístroje od Siemensu lepší než originály od Motoroly - budou si konkurovat pouze cenou nebo servisem či Siemens nabídne zajímavější příslušenství?

Vývoj jde dál

Poměrně nedávno jsme také přinesli zprávu o chystané spolupráci právě společnosti Motorola s finskou Nokií - proto pouze ve zkratce: Motorola bude s Nokií spolupracovat (rozuměj: opisovat) na vývoji nového uživatelského prostředí nejen pro současné mobilní telefony, ale hlavně pro terminály příští generace. Nabízí se tedy vtíravá myšlenka: bude stát za novými Siemensy právě Nokia?

Diskuze (2) Další článek: Paegas spustil hru k „T-Mobile dni“

Témata článku: Motorola, Siemens, Motor, Nový Siemens, Představená motorola, Mobil, Mobil m

Určitě si přečtěte