Bude to brzy a bude to drahé. Xiaomi upřesňuje dostupnost špičkového fotomobilu Mi 10 Pro

Koronavirus komplikuje kde co, ale je dobré vidět, že to firmy nevzdávají a udržují byznys v chodu. O evropskou premiéru Xiaomi Mi 10 Pro jsme v únoru přišli, ale příprava distribuce se nezastavila a české zastoupení firmy oznámilo tři důležitá data:

  • 27. březen: evropská premiéra Mi 10 a 10 Pro (online, odkaz bude upřesněn později)
  • 15. duben: start předprodeje u vybraných partnerů
  • květen: zahájení prodeje

Na oznámení cen je ještě brzy, patrně se dočkáme po premiéře. Na druhou stranu se znalostí globálních cen a regionální cenové politiky není obtížné částky odhadnout. Problém je dramatický propad koruny vůči euru, za poslední dva týdny došlo k posunu o 15 %, což se na koncové ceně pochopitelně promítne.

  • Mi 10 Pro 12/512 GB: 27 999 Kč
  • Mi 10 Pro 8/256 GB: 24 999 Kč
  • Mi 10 12/256 GB: 22 499 Kč
  • Mi 10 8/128 GB: 19 999 Kč

Znovu zdůrazňuji, že jde pouze o kvalifikovaný odhad, který se za ty více než tři týdny do startu předprodeje, resp. téměř šest týdnů do startu prodeje může změnit v závislosti na situaci.

PS: Xiaomi Mi Pro 10 Explorer Edition s průhlednými zády je hudbou vzdálenější budoucnosti, o té ještě v Česku nikdo ani neslyšel. Ale i to odpovídá scénáři z minulých let – za základním modelem můžeme očekávat zpoždění několik měsíců.

Diskuze (50) Další článek: Čerstvé zprávy z Kocourkova. Vylepšená aukce startuje a hned má na krku dvě aféry

Témata článku: Xiaomi, Nákup a ceny, DxOMark, Fotomobily, Premiéra, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Dostupnost, Česká republika, Předprodej, Evropská premiéra, Start


Určitě si přečtěte

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

** 108 MPx v mobilu a k tomu 100× Space Zoom - jak to vlastně funguje dohromady? ** Vůbec poprvé jsme si mohli vyzkoušet focení se Samsungem Galaxy S20 Ultra ** I když do uvedení na trh zbývá ještě dost času, a možná se objeví ještě nějaký update firmwaru, máme pro vás ochutnávku fotografických dovedností nového topmodelu od Samsungu

Martin Chroust | 52