Budou mobily bezpečnější?

Profesor Roger Green z Harwické univerzity vynalezl novou anténu pro mobilní telefony, která má být mnohem šetrnější k našemu zdraví, a navíc nám prodlouží životnost baterie.
Profesor Green ve svém projektu poznamenal, že antény dnešních mobilních telefonů jsou založeny na klasických tzv. „quarter wave dipoles“ anténách jež vyzařují zdraví škodlivé záření do všech směrů, včetně hlavy uživatele, čímž ohrožují naše zdraví. Navíc je záření pohlcené hlavou „promrhané“ a tím jsou kladeny větší nároky na energii.

Stop rakovině!

Nová anténa, již profesor Green navrhl, je založena na kombinaci tří prvků: difrakční anténa, dielektrická anténa a tzv. systém elektrického vrstevnicového pole. Princip tohoto revolučního systému spočívá v odklonění vysílaných impulsů směrem od hlavy uživatele. Výsledkem je anténa, jež bude vysílat třicetkrát nižší množství škodlivého záření. A navíc, jak jsem se již zmínil, nevyužité záření, jež v dnešní době pohlcuje naše hlava, bude zcela eliminováno, a tak bude nová anténa požadovat zhruba jen polovinu energie proti dnešním přístrojům. Baterie nových přístrojů tak mohou při stejné hmotnosti poskytnout dvakrát větší pohotovostní dobu, nebo mít poloviční velikost při zachování stejné kapacity. Díky profesoru Greenovi se tedy můžeme těšit na ještě menší a lehčí telefony.

Dočkáme se?

Je příjemným zjištěním, že se vývoj mobilních telefonů neubírá jen směrem k miniaturizaci a vybavení telefonů, ale i k takové základní otázce, jakou je naše zdraví. V současné době hledá profesor Roger Green uplatnění svého nového objevu mezi výrobci mobilních komunikací. Jak se tomuto nadějnému projektu povede vás budeme v budoucnu informovat.

Témata článku: Příslušenství, Mobil

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4