Budou mobily bezpečnější?

Profesor Roger Green z Harwické univerzity vynalezl novou anténu pro mobilní telefony, která má být mnohem šetrnější k našemu zdraví, a navíc nám prodlouží životnost baterie.
Profesor Green ve svém projektu poznamenal, že antény dnešních mobilních telefonů jsou založeny na klasických tzv. „quarter wave dipoles“ anténách jež vyzařují zdraví škodlivé záření do všech směrů, včetně hlavy uživatele, čímž ohrožují naše zdraví. Navíc je záření pohlcené hlavou „promrhané“ a tím jsou kladeny větší nároky na energii.

Stop rakovině!

Nová anténa, již profesor Green navrhl, je založena na kombinaci tří prvků: difrakční anténa, dielektrická anténa a tzv. systém elektrického vrstevnicového pole. Princip tohoto revolučního systému spočívá v odklonění vysílaných impulsů směrem od hlavy uživatele. Výsledkem je anténa, jež bude vysílat třicetkrát nižší množství škodlivého záření. A navíc, jak jsem se již zmínil, nevyužité záření, jež v dnešní době pohlcuje naše hlava, bude zcela eliminováno, a tak bude nová anténa požadovat zhruba jen polovinu energie proti dnešním přístrojům. Baterie nových přístrojů tak mohou při stejné hmotnosti poskytnout dvakrát větší pohotovostní dobu, nebo mít poloviční velikost při zachování stejné kapacity. Díky profesoru Greenovi se tedy můžeme těšit na ještě menší a lehčí telefony.

Dočkáme se?

Je příjemným zjištěním, že se vývoj mobilních telefonů neubírá jen směrem k miniaturizaci a vybavení telefonů, ale i k takové základní otázce, jakou je naše zdraví. V současné době hledá profesor Roger Green uplatnění svého nového objevu mezi výrobci mobilních komunikací. Jak se tomuto nadějnému projektu povede vás budeme v budoucnu informovat.

Diskuze (2) Další článek: Kde hledat ve WAPu hry a zábavu

Témata článku: Příslušenství, Revoluční systém, Poloviční velikost, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113