Budou mobily bezpečnější?

Profesor Roger Green z Harwické univerzity vynalezl novou anténu pro mobilní telefony, která má být mnohem šetrnější k našemu zdraví, a navíc nám prodlouží životnost baterie.
Budou mobily bezpečnější?
Profesor Green ve svém projektu poznamenal, že antény dnešních mobilních telefonů jsou založeny na klasických tzv. „quarter wave dipoles“ anténách jež vyzařují zdraví škodlivé záření do všech směrů, včetně hlavy uživatele, čímž ohrožují naše zdraví. Navíc je záření pohlcené hlavou „promrhané“ a tím jsou kladeny větší nároky na energii.

Stop rakovině!

Nová anténa, již profesor Green navrhl, je založena na kombinaci tří prvků: difrakční anténa, dielektrická anténa a tzv. systém elektrického vrstevnicového pole. Princip tohoto revolučního systému spočívá v odklonění vysílaných impulsů směrem od hlavy uživatele. Výsledkem je anténa, jež bude vysílat třicetkrát nižší množství škodlivého záření. A navíc, jak jsem se již zmínil, nevyužité záření, jež v dnešní době pohlcuje naše hlava, bude zcela eliminováno, a tak bude nová anténa požadovat zhruba jen polovinu energie proti dnešním přístrojům. Baterie nových přístrojů tak mohou při stejné hmotnosti poskytnout dvakrát větší pohotovostní dobu, nebo mít poloviční velikost při zachování stejné kapacity. Díky profesoru Greenovi se tedy můžeme těšit na ještě menší a lehčí telefony.

Dočkáme se?

Je příjemným zjištěním, že se vývoj mobilních telefonů neubírá jen směrem k miniaturizaci a vybavení telefonů, ale i k takové základní otázce, jakou je naše zdraví. V současné době hledá profesor Roger Green uplatnění svého nového objevu mezi výrobci mobilních komunikací. Jak se tomuto nadějnému projektu povede vás budeme v budoucnu informovat.

Témata článku: Příslušenství

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Janča 17. 7. 2001 19:06:01
    Já se hlavně těším, až mobilky vydrží více než dneska. Volám dva dny a už...
  • Nadvornik 17. 7. 2001 19:06:01
    Jak tomu tak rozumim, jedna se o jakousi smerovou antenu. V tom pripade by...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení